| ColdHeart a întrebat:

Ce credeti despre persoanele asexuale? Cunoasteti astfel de persoane?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa te nasti asexual nu devi,nu e o alegere personala si o dobandire genetica,eu am impresia ca romancele sunt asexuale,nu le place sa vb despre sex,urasc sexul, cica e scarbos, urat sa pomenesti de asa ceva, eu asta am vazut, personal mi as dori sa fiu asexual, e un blestem dorinta sexuala pentru cei care nu sunt persoane atragatoare fizic

| ColdHeart explică (pentru RAY):

Pai ce, nu poti sa devii atragator?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Fara a avea dorinta de a te jigni, cred ca la tine blestemul e creierul, nu aspectul fizic.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Creierul? cu toti avem 86 de miliarde de neuronii stii?

| RAY a răspuns (pentru ColdHeart):

Nu ma refer la asta, eu as vrea sa fiu atras de stiinta, cunoastere mai mult nu sa am dorinte primitive care nasc frustrari si complexe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

La tine cativa sunt stricati.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai baiete tu macar isi castigi painea sau stai pe banii parintilor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu vad legatura.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudati. Nu.

| wpetterssone a răspuns:

Eu sunt o persoană asexuală. Ce m-a făcut să declar aceasta? Mi-am ananlizat viața și mi-am dat seama că nu am legătură cu întreținerea de relații sexuale, chair dacă am 24 de ani.

| BryBard a răspuns:

Asa ceva mai rar, da mai sunt cateva cazuri pe Tpu.Nu mi se pare ceva iesit din comun, adica si ei pot sa se indragosteasca la fel ca altii si alte chesti, problema lor e cand vine vorba de a intretine relatii sexuale si atuncia decid ei insasi ce vor face.

| Jonas94 a răspuns (pentru BryBard):

Nu poți ști despre o persoană dacă este asexuală, doar după TPU.
Poate spune asta, pentru a-și crea o mască, în realitate nu poți să-i verifici big grin, să le observi comportamentul.

| BryBard a răspuns (pentru Jonas94):

Logic!