| Mariacatu a întrebat:

Ce credeti despre relatiile la distanta? Eu sunt din Galati iar iubitul meu este din Oradea, ne-am intalnit vara asta, desi ne stiam de mai multi ani abia acum ne-am dat seama ca avem multe lucruri in comun. Vorbim zilnic la telefon si pe mess dar nu este acelasi lucru iar eu am inceput sa ma atasez de el si imi este greu. Nu sunt geloasa, mai mult ma ingrijoreaza ca nu cumva sa imi pierd timpul degeaba.Deoarece distanta este destul de mare putem sa ne vdm decat in vacante. El mi-a spus ca daca nu i-ar placea de mine cu adevarat si nu ar vrea o relatie serioasa cu mine pe viitor nu ar mai vorbi cu mine la telefon si si-ar cauta pe altcineva.Insa nu stiu ce sa spun nu pot sa am incredere in el si pe el il deranjeaza asta. Eu mai am 2 ani de scoala si nu pot sa merg sa stau acolo.Cum sa imi dau seama ca se merita sa fiu cu el data fiind situatia ca nu putem sa fim unul langa celalalt.Multumesc frumos:*

Răspuns Câştigător
| DomnulZ a răspuns:

Uite, eu am trecut si trec prin asa ceva happy. Lunar fac cu trenul cate 17 ore pentru a ajunge la iubita mea, si crede-ma, putine lucruri se compara cu emotia ultimelor minute dinainte de a ne revedea!
O relatie la distanta este o relatie de dragoste speciala, cu momente frumoase pe care nu le traiesti intr-o relatie obisnuita! In plus, nu ajungi sa te plictisesti niciodata.

Din pacate insa, relatiile la distanta cer mari sacrificii... Cat timp sunteti inca adolescenti merge, dar din pacate mai tarziu lucrurile vor incepe sa se complice: va trebui sa va mutati impreuna, unul dintre voi sau poate amandoi va trebui sa va lasati parintii in urma... in fine, nu e usor!

Sfatul meu este sa iti asculti inima, si sa mergi inainte!

8 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Relatiile la distanta sunt najpa, nu puteti face sex si este rau, pentru ca el te poate insela oricand, la fel cum il poti insela si tu.

| Flory_2430 a răspuns (pentru elasexygagica):

Tu crezi ca o relatie se bazeaza pe sex? crede-ma ca nuwinking din moment ce iubesti putin iti pasa de sex si daca tu nu inseli o persoana dc cealalta sa o facawinking

| Banannie a răspuns:

Uite o mica povestioara : Acum o saptamana iubitul meu a plecat sa studieze in Anglia, insa eu am ramas sa-mi continui studiile aici. Noi eram impreuna din februarie si ne intelegeam extraordinar, vorbeam tot felul de tampenii pe care nu ne-am fi permis sa le vorbim si cu altii, ne iubeam si chestii din astea, pe scurt era o relatie super, mai bine de atat nici ca se putea. Dar acum mie mi se pare ca totul s-a schimbat, ba imi e dor de el ba nu-mi e dor, in fine nu asta conteaza. Voiam doar sa-ti spun ca nu o sa ne mai vedem pana la Craciun si atunci o sa ne vedem doar o saptamana, apoi pleaca din nou si ne mai vedem de Pasti si sa stii ca mie una nu-mi convine chestia asta. Pai ce fac eu stau si astept 3-4 luni ca sa-l vad o saptamana, iar 3-4 luni, iar il vad o saptamana si tot asa. Si de unde am eu certitudinea ca el imi e fidel la 5000 de km distanta? De nicaieri. Poate stau si astept degeaba, de aceea ma gandesc sa dau o sansa si altor baieti, nu neaparat pentru a forma un cuplu ci ca sa vad cum ma simt in compania altcuiva. Daca stau doar sa astept sa treaca timpul voi avea de suferit, asa poate iesirile din cand in cand cu cate un pretendent ma vor mai destinde. La tine e cam acelasi lucru numai ca sunteti amandoi din Romanica si e distanta mai mica, dar din ce povestesti tu va vedeti la fel de rar. In ziua de astazi nu poti avea incredere nici in propria umbra, dar pai in spusele unui baiat aflat la mare distanta. Acum eu ti-am expus punctul meu de vedere prin prisma propriei experiente. Ceea ce urmeaza sa faci tu decizihee hee.

| Pandaaa a răspuns:

Uite aici la raspunsuri. poate te ajuta.

http://www.TPU.ro/......una-sau_1/

funda?;;)

| Vlad93 a răspuns:

Nu merg

| Vlad93 a răspuns:

Nu merge

| Murzik a răspuns:

Dragostea se arata la departare,nu e vorba ca daca sunteti departe unul de altu el te poate insela,daca ii esti cumpa intr-adevar,el nu va face acest pacat. Daca te iubeste mereu ii va fi dor de tine, te va suna mereu, iti va scrie.Si va astepta mai repede sa te vada,si cind va veti intilni iubirea voastra va fi sinca mai strinsa, veti petrece clipe de care iti vei aminti, pina la viitoare intilnire cu el.Si dragoste la distanta exista, daca nu ar exista nu vor fi familii fericite!

| Mariacatu explică:

El are 21 de ani si eu am 17 si m-a chemat sa fac scoala acolo pentru ca am rude si ai mei m-ar lasa sa merg, insa l-am refuzat pentru ca imi este teama sa fac aceste sacrificii.I-am promis ca dupa ce termin scoala daca o sa mai fim impreuna o sa merg acolo la facultate.Pare sincer cand vb cu mine insa nu stiu de ce nu pot sa am incredere