| fluture35 a întrebat:

Ce credeti despre relatiile la distanta sau pe messenger?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sincer? Pierdere de timp!
Pa, pa.

| cupcake02 a răspuns:

Ca sunt niste chestii puerile si nu au nicio sansa sa reziste.

| AdinaCrissa a răspuns:

In cele de la distanta da.
In cele de pe messinger, nu.
Intr-o relatie la distanta, cand cei doi se cunosc personal, insa distanta nu le permite sa fie aproape unul de celalalt, Da, cred. De ce? Pentru ca si eu am o astfel de relatie de aproximativ un an. E diferenta de 5 ani intre noi. Ne despart 1800 de km si ne vedem de vreo 3 ori pe an, si atunci sta cate o luna.
E greu, sunt momente in care, sincer, ma satur, de imi vine sa rup tot ce am legat pana acum.
Ne iubim mult, insa daca o sa continuam asa...la un moment dat, presimt ca eu voi fi cea care va renunta. El lucreaza in alta tara iar eu mai am cativa ani de scoala si apoi facultate...
Plus ca aici sunt 100 care vor sa fie cu mine, iar tentatiile sunt mari.
Dar.mergem mai departe.
Depinde mult de parteneri.
Iar baza este: Iubirea, sinceritatea si increderea.
Sper ca te-am ajutat!
O zi frumoasa!kiss

| TeIubesccc a răspuns:

Mi se par o prostie.

| Zaika_7941 a răspuns:

Eu am una de 2 ani si merge foarte bine, acum na depide de persoana...te-am pupat!

| ImHereForYou a răspuns:

Eu zic sa ai grija cu aceste realatii! Sunt oameni care se dau drept copii de varsta ta si iti dau alte poze cand ceri poze cu ei!

| looolliika a răspuns:

Depinde... sincer nu prea sunt de acord cu ele pentru c anul sty exact cu cine vorbesti.(eu relatiile de pe mess la iau asa ca pe o joaca ).

| MrCaracter a răspuns:

Depinde foarte mult despre informatiile pe care le ai in legatura cu persoana! Ai poze? Ti a dat web(nu ala fals ce bagi un film gata facut big grin ) vorbesti la tlf cu el?
Nu multe relatii rezista si datorita caracterului celor doua persoane, relatiile se mentin si continua cand cei implicati isi doresc intr-adevar acea relatie!
Se despart cupluri de 20-30 -40 ani cand si au jurat Iubire unul altuia,si au cazut amandoi in capcana unui amant/a, asta denota ca nu poti pune eticheta unei relatii de la distanta!
Daca relatiile de la distanta sunt puerile, ce mai spuneti de casniciile adevarate ce se termina tragic cateodata? Nu mai vorbiti fara sa analizati per asamblu!

| Ania222 a răspuns:

Eu nu cred in astfel de relatii, dar nu se stie niciodata, e posibil sa functioneze. (p.s. Niciodata sa nu spui niciodata )

| kalmizen a răspuns:

Nu poti avea incredere in asa ceva no talking

| amir_4438 a răspuns:

Nu se numeste relatie aia pe messenger laughing)

| fluture35 explică:

Amir: dar cum se numeste?