| 21ndstillachild a întrebat:

Ce diferente vizibile sunt intre telefoanele Nokia, original si replica?

2 răspunsuri:
| arual93 a răspuns:

Calitatea lor normal

| DaNeo a răspuns:

In primul rand uitate dupa sigla si meniu pentru ca replicile de obicei nu au unele amanunte
eu am vrut smai iau o data un "aifon"(iphone) dar se pare ca era replica: nu avea sigla pe carcasa(ca originalul, greseli carei costa pe hoti aialaughing ), era mai greu, mufa/cablul(sau cum esti obisnuita sa-i zici) de incarcare era mica si cablul de date mic(si el) si la meniu mergea greu(daca aveai o aplicatie deschisa sacada)

sfatul meu ii ca inainte sati cumperi un telefon sa inrti pe site-ul firmei (Nokia in cazul tau) sa te uiti la modelul dorit si sa fi atenta la cele mai mici detalii(inclusiv sigla si meniul)