| anonim_4396 a întrebat:

Ce e ala om penticostal, e cu mai multe coaste?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Biserica Penticostală îşi trage denumirea de la Ziua Cincizecimii (Pentecost)

oops, deci nu mai multe coaste!

| mentholinks a răspuns:

Sunt un pic mai breaji decat restul prostilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt crestini de duminica, ii recunosti prin faptul ca sunt singurii care se manifesta extrem. Zici ca sunt bagati in priza. Tin minte ca aveam vreo 13 ani si am trecut seara cu parintii pe langa o biserica penticostala. Aveau geamuri mari de se vedea de afara cum sareau de pe scaune si tipau de zici ca ardea cladirea.
Deci la asta face referire termenul de penticostal. Crestini pocaiti de duminica. Ei mananca carne de porc, numai aia de sambata (adventistii) nu mananca.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa lucreaza Duhul Sfant, dar tu nu prea stii ce e ala. Oamenii aia se rugau cu credinta ca stiu ca exista un salvator adevarat in ceruri. Dar asa suntem noi, criticam fara sa cunoastem

| Alexandrionelu a răspuns:

Penta = 5.
Penticostali = oameni cu 5 coaste.
Îți dai seama cât de flexibili sunt? Marlyn Manston este pistol cu apa pe lângă ăștia laughing

| anonim_4396 explică (pentru Alexandrionelu):

5 coaste. Le-as scoate pe toate, n-au nevoie de ele.
recomand toti penticostaliilor :Marilyn Manson
https://www.youtube.com/watch?v=6EefPcht54c

| FC_BT_Robert_1995 a răspuns:

Are coastele in forma de 5

| mitsai a răspuns:

Da, este venit de pe altă planetă