| anonim_4396 a întrebat:

Ce e mai greu in 2019? Sa fii femeie sau sa fii barbat?
De ce? happy

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Femeia e mai grea sa fie femeie. Se expune la violuri, sa fie furata, extorsionata sexual si multe altele. Unicul avantaj care il are e ca are parte de sex cand vrea. Acum barbatul o duce mai bine pentru ca are salariu mai bun, nu e furat nu e violat dar trebuie sa isi cumpere papusa de silicon daca vrea sex zi de zi in rest prinde greu pramatii la pat

| darrio2007 a răspuns:

Sa pui intrebari stupide. Chiar daca este leu.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Raspunsul tau este pe langa subiect big grin. Sti ce mai e pe langa subiect? Musca aia care se baga sti tu unde la vaca. smug

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Musca esti tu cu intrebarea asta.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Aolo, joonuleeeee, te rog eu termina laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa fi prost.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Vad ca pentru tone nu e greu deloc big grin

| RAY a răspuns:

Suferinta exista pentru orice vietate

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa fii destept, educat si manierat.big grin

| Mosotti a răspuns:

Pai sa raspund eu.
A fi femeie are doar avantaje pentru ca:

1 - Nu face nimic sa aiba partener, are cand vrea.
2 - Cand zice de sex sa i se faca ceva, 90 % din 100 de barbati sar sa-i faca, nu zice vaaai ca e nesimtita sau altele, cum se intampla pe dos.
3 - Nu li se reproseaza ca-s molaie, fatalai, pampaloaice, sensibile, labagioaice (adica ca se masturbeaza) chiar daca sunt.
4 - Nu se duc la razboi si in armata, zic ca idee, nu conteaza ca la noi nu mai e obligatoriu.
5 - In accident de vapor pleaca, barbatii raman ca prostii ultimii desi ar trebui familii sa plece barbat, copil, femeie cate intra, nu despartiti, ca si cum barbatii sunt supermani si nu crapa la apa de 1 grad, ci doar femeile si copiii, si na, in acel caz era normal sa ramana ei.
6 - Ai munci usoare mereu, daca nu poti sa faci ceva mai greu nu ti se reproseaza "dar ce esti ma, barbat sau muiere?".
7 - Daca la o intalnire nu ai atitudine, nu iei initiativa, esti timida, asa retrasa, sensibila, copilaroasa, nu stii ce sa zici, nu e nici o problema.

Dezavantaje dar asta aleg ele primele doua (nu stiu ce sunt asa disperate sa faca copii si sa se bage slugi la barbati care mult dupa un timp uita sa fie oameni):

1 - duc greul acasa cu copilul cand este mic, si pe barbat il doare la basca.
2 - spala, calca, curatenie, gatit desi se duce la munca, barbatu vine de la munca si citeste ziarul.
3 - pica libidoul cam brusc la menopauza, nu f lent ca la barbat, risca osteoporoza, draci si asa mai departe, barbatu se mai placereste si la 70 ani la dame de consumatie daca vrea.
4 - se trec mai repede fizic dupa 35 ani, barbatii se mentin mai mult.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Și nu uita ca în caz de divorț, femeia primește custodia copiilor, pensie alimentara, etc. Adică atunci când te căsătorești, ca și bărbat semnezi un contract în care ești clar defavorizat pentru simplul fapt ca nu ești femeie...

| Mosotti a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Bine, copiii sa ii ia de pe capu` meu, doar sa fiu liber si sa-mi vad de viata, mda, as plati pensia aia si aia e.

| Mosotti a răspuns:

Aaa si am uitat inca un avantaj la femei, nu conteaza ca se scoala sau nu se scoala, nu au problema erectiei, deci nu exista riscu sa nu fie in stare si sa se faca de ras.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu sunt atâtea avantaje, femeile sunt mult mai expuse pericolelor, hârtuirilor de orice fel, trebuie sa facă fața discriminăriilor, etc. Gândește te cât a evoluat femeia în ultimile sute de ani, au ajuns sa aibă cariere, medici, profesoare, avocat nici măcar nu exista genul feminin pentru aceste joburi, deci a fost lupta pentru emancipare.

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Teoretic expuse pericolelor, practic nu prea se intampla, daca e sa fie, e si la barbat si la femeie si la oricine. Eu am zis cum e acum, cum era de mult, da era jale, a fi barbat era castigarea loteriei vietii chiar dreptului la viata.
Omu a intrebat in an 2019.
Emanciparea asta au facut-o unii politic cu anumite interese, nu a venit asa aiurea cum pare. Ca daca era, se facea pana atunci. Aveau nevoie de votanti mai multi si altele.
Dar conteaza ca s-a facut pana la urma.

Chiar si acum intr-o tara din asta innapoiata o fata avea nevoie de un transplant si parintii NU au vrut doar ca e fata, daca era baiat, faceau, adica ii donau un rinichi parca, sau ce era. S-a scris in Click sau Libertatea acum un an parca.
Dar nu ma refer acolo, eu am zis in tarile civilizate.
Prostii nu inteleg ca daca fete nu sunt, barbatii cu cine se mai f, cu cine fac copii.
Niste nenorociti.

| Sofer a răspuns:

Sa fii barbat cred.

| Alexandrionelu a răspuns:

Doar eu am impresia ca societatea moderna se indreaptă spre matriarhat?

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Sincer cred ca bărbat a fost din totdeauna și o sa rămână mereu asa. Adică bărbatul face cele mai grele munci, femeia doar comanda. Bărbatul trebuie sa abordeze femeia, bărbatul trebuie sa facă aproape tot pe placurile domnișoarelor. Dar când vine vorba de drepturi suntem egali.

| mgtow a răspuns (pentru PegassiDoctorulThau):

Bagamias pul in ele de femei. Comanda pe prosti si multi din romani sant fraieri pentru ca se lasa comandati - dar mai gasim de aia care le altoiesc cand isi fac de cap ele

| Fabyana307 a răspuns:

Ambele