| Polly_7765 a întrebat:

Ce efecte negative ar putea avea masturbarea?
Fundahappy

Răspuns Câştigător
| Alex a răspuns:

Mastrubarea nu poatea avea niciun efect negativ, din potriva ea este necesara. Daca mastrubarea nu o ai inseamna ca este o dereglare hormonala. Deci nu-ti face griji este in ordune.Salut si Bafta!

9 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Ca sa fiu directa... da!

Te distruge si fizic dar si psihic:fizic iti slabeste foarte mult sistemul imunitar si imbatranesti mai repede...adica pe la 40 de ani de exemplu o sa ai foarte multe boli, iar psihic duce la probleme ale memoriei si ale puterii de concentrare... fundita?

| TotEu1993 a răspuns:

Sall.Nici un efect negativ nu exista ca masturbarea este recomandata

| paynehunter a răspuns:

Nu are efecte negative, doar daca faci de 5 ori pe zi sau ceva de genu, poate scadea nivelul de testosteron, dar nu exagerat

| chucky_7511 a răspuns:

Dependenta big grin

| Polly_7765 explică:

Fata

| Georgyk_9316 a răspuns:

Nu are nici un efect negativ. faci asa ceva doar ca sa te simti bine.nu vad de ce ar avea vreun efect negativ.este ceva normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumos din partea...

| John_5479 a răspuns:

Incetinirea dezvoltarii sistemului sexual, si al organelor sexuale!