| Gogoasa24 a întrebat:

Ce este ciclu? (imi puteti lasa si un video va rog)

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Te referi la ciclul vieții? Nu ai nevoie de video, vezi ciclul vieţii în fiecare zi. De exemplu, o musculiţă este mâncată de o broască, apoi broasca este mâncată de barză şi tot aşa.

| Silvia93 a răspuns:

Nu cred ca exista video, e un lucru intim.
Mai exact este sange plin de toxine care iti curata corpul.
Apare doar la fete in jurul varstei de 11-13 ani si apare in fiecare luna pana la 40-50 de ani cand apare menopauza.
Ajuta si la reproducere (sa faci copii).
Apare doar la fete.
Mai multe citesti aici http://www.libresse.ro/menstruatia-mea/totul-despre-menstruatie/
funda?

| Gogoasa24 explică (pentru Silvia93):

Nu ma bag men

| Silvia93 a răspuns (pentru Gogoasa24):

Men - barbati
man - barbat
eu te am ajutat ce treaba are ce zici tu acolo?
incerci sa fi amuzant?

| Ne0 a răspuns:

Soro is baiat dar iti pot explica deci ciclu sau menstruatia iti vine odata pe luna de la o anumita varsta este o curgere de sange rau din corp care se elimina prin vagin care tine vreo sapt sau 5 zile acuma depinde de la fata la fata nu iti vine in fiecare luna la aceeasi data poate luna asta sa vina in 15 si luna cealalta poate venii in 20 daca o faci cu un baiat si nu iti vine ciclu cam cand ar trebui sa iti vina inseamna ca ai ramas insarcinata trebuie sa vina in fiecare luna daca nu asta te alerteaza ca posibil sa fi ramas gravida funda?