| vreau69 a întrebat:

Ce este sexul oral si cel vaginal?

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sexul oral este stimularea clitorisului cu limba, ca preludiu, inainte de actul sexual normal vaginal, sau poate substitui actul sexual normal, daca partenera esta gravida sau la ciclu, sau mai poate fi si ca o joaca, ca o curioazitate, sa vezi ce gust este acolo, cum reactioneaz ea, daca si cat de tare ii place, etc.
Sexul oral, daca e practicat cu stiinta/experienta si pasiune, iar ea este excitata, poate duce si la orgasmul ei, sau chiar si la ejaculare, a ei, dar si a ta.
Sexul oral, de cele mai multe ori, este facut de el ei, primul, in semn de deosebita apreciere a ei, ca fizic, dar si ca omagiu adus sexului frumos, stiind ca este un preludiu optimizant si asigura cel mai bine lubrifierea vaginala si excitarea necesara dilatarii vaginale in vederea primirii penisului.
Daca vorbim de sexul oral facut de ea lui, este sarutarea, mangaierea si masarea fina a pensiului, joaca cu testicolele, luarea lor in gura separat, dar si amandoua, lingerea, de jos in sus, imprejurul capului penisului, inroducerea apoi a capului penisului in gura si alunecarea pe el cat se poate, incet, gadilarea lui cu limba, si sugerea fina, ca a unei bomboane, si apoi scoaterea, si repetarea miscarilor descrise anterior.
Mare atentie, ca daca el este foarte excitat, sau foarte sensibil, si ii place foarte mult de ea, poate sa si ejaculeze, datorita excitatiei maxime! Este bine si frumos sa ii spuna daca simte ca o sa ejaculeze, astfel incat ea sa poata avea timp sa se retraga, daca nu vrea sa afle ce gust are sperma lui (de obicei ca albusul de ou, sau putin mai acrisoara, sau amaruie daca fumeaza.), sau sa aleaga unde vea sa ii ejaculeze el - adica pe sani, pe burta, etc...
Sexul vaginal, clasic, este introducerea penisului in vagin si executarea miscarilor de intromisiune si retragere, pana el ejaculeaza, sau pana ii cere ea sa iasa, daca el nu mai poate ejacula, sau daca nu ii place, sau daca vrea si in alte pozitii - unii mai fac si vaginal si vor sa ejaculeze in gura, si altii dupa, altii invers.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sexul oral se face cu ajutorul gurii, iar vaginal cand un barbat isi introduce *** in p**da.

| Necunoscut112 a răspuns:

Vrei 69 si nu stii ce e sexul oral si cel vaginal? Dacă totuşi nu stii, observ ca ai acces la internet şi Poti cauta.

| SkandallKamataru a răspuns:

Oral adica cand s*gi *** si vaginal adica cand te *** in p***a

| Logann a răspuns:

Oral e cand te scoate in fata si vaginal e cand vii vara si trebuie sa-i explici de ce nu mai merge.

| raduraduradutau a răspuns:

Salut.am avut aceeasi problema ca si tine si am folosit crema de galbenele.incepuse sa mi se desprinda o parte din penis dar crema aia m-a salvat.da te cu multa chiar daca nu poti sa faci pipi bine. funda