| anonim_4396 a întrebat:

Ce fac?! a intrat prietenul pe mess, am vb putin si dintr-o data imi spune ca asteapta un bip de la cineva sa se intalneasca. si imi zice ca nu stie cat sta, 10 minute, 30. si inainte ii povestisem ca plang de nervi din cauza parintilor si etc.si l-am intrebat cu cin se intalneste si nu a vrut sa imi spuna cu cine. daca nu avea nimic de ascuns, banuiesc ca spunea macar un nume, dar nu a zis nimic. ce sa fac cand se intoarce? la sfarsit i-am zis ca nu ma intereseaza cand se intoarce si ca nu mai am ce discuta cu el si nu mi-a mai raspuns, semn ca a plecat grabit.nu cred ca nu mi-a zis numele persoanei ca sa ma faca geloasa, deoarece stia ca sunt nervoasa, acum eu la ce sa ma mai gandesc?straight face spune`ti`mi ce fac daca cand se intoarce tot nu imi spune persoana?straight face

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Esti tanara si daca de tanara esti nervoasa, atunci ce vei face cand vei mai creste? Ai impresia ca toata lumea e impotriva ta, dupa starile tale sufletesti ai cam 15 ani si crezi ca esti destul de mare ca sa nu mai primesti sfaturi de la parinti! Esti in perioada aceea a adolescentei si esti foarte iritabila, te enervezi din orice! Sunt trasaturi ale oricarei adolescente; numai ca unele invata sa se stapaneasca sa gandeasca la rece, sa mai lase de la ele! Acele persoane trec cu bine peste perioada asta dificila! Dar tu ce ai de gand? Ai pus o intrebare la care doar tu ai raspunsul! Degeaba iti spun eu sa te desparti ca daca nu iti spune e clar ca nu te iubeste asa cum crezi tu sau sa iti spuna x ca nu este nicio problema, ca poate are motivele lui pentru care nu spune ci cine s-a intalnit etc etc; tot tu il cunosti mai bine pe acel baiat si daca doresti, poti analiza situatia cu obiectivism si astfel sa gasesti singura raspunsul!
Tu, punand intrebarea asta, incerci sa fugi de responsabilitate, pentru ca e responsabilitatea ta sa iei o decizie in cazul persoanei cu care ai o relatie! Stiu ca vei zice ca ai cerut doar un sfat, dar daca il vrei pe cel mai bun, tu vei gasi raspunsul corect!winking Bafta si nu te mai enerva pe parinti ca ei iti vor doar binele si vi constientiza asta la un moment dat, cand vei mai creste, te asigur!

2 răspunsuri:
| Alexaa_4438 a răspuns:

Parerea mea este ca daca nu iti spune cu ce persoana s-a intalnit sa incerci sa pui punct relatiei, nu stiu ce varsta ai sau cat de serios ai luat tu relatia voastra dar daca el nu e sincer cu tine ar trebui sa nu te mai chinui.Mai sunt si alti baieti stai linistita.

| madalina_8019 a răspuns:

Du-te si suge`i penisu mai intailaughing. sau i`ati adio de la el