| Mirabelaaaab32 a întrebat:

Ce fac daca am 12 ani si primesc palme mereu la fund de la cei din clasa mea si de la cei mai mari?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, ar trebui sa te plangi dirigintei si sa-ti informezi parintii, care vor afla oricum de la scoala.
Cat priveste palma pe fund, intoarce-te si trage-i o palma peste ochi, celui care iti da una peste fund. Asta il va invata minte sa nu mai faca gesturi golanesti.
Daca nu faci asta, copii vor crede ca esti 'curvulita" care iti place sa fii palmuita la fund si vor continua sa te trateze urat, iar cu timpul, ciar vor inventa povesti urate despre tine.
Arata-le ca nu accepti asa ceva si loveste-i instantaneu peste ochi! Te asigur ca se vor gandii de 2 ori data viitoare, daca vor sa te mai atinga, sau nu.
Metoda functioneaza 100%, am aplicat-o si eu in liceu, ca-n generala pe vremea aia, copii aveau mai mult bun simt.

| corbulalbrosu a răspuns:

Loveste-i si tu. Zgarie-i insa atat de tare, incat sa nu te uite prea repede. laughing

| Andreeush a răspuns:

Nu ar trebui să permiți așa ceva.

| Frank51 a răspuns:

Un oral gratis daca tot... Bai e ireal ce mentalitate aveti. Hotaraste-te daca iti place sau nu, de unde sa stim ce vrei tu de la viata...

| Goete a răspuns:

Accepti.
Altfel n-ai primi, daca nu le-ai permite

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Intr-o tara de prosti ca asta ce poti sa te astepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spui de urgenta parintilor si directoarei.
Cand iti mai da, sparge-le oole, nu le mai permite. Dar neaparat sa le spui parintilor. Zi-i tatalui tau sa mearga sa rezolve.

| Vikaa a răspuns:

Palme la cur o sa tot iei,orice fata a luat una sau mai multe palme peste cur de la baieti, e imposibil, o sa tot iei, chiar si in liceu, pana la 17 ani am tot luat la palme cu gramada, pana m-am facut a dracu, unu n-a mai dat.

| VasileGogulina a răspuns:

Le spui sa se duca dracu de labagii, zic și eu.cel putin, așa aș proceda