| Barbie_6587 a întrebat:

Ce faci atunci cand te simti mai singur ca niciodata? Ce faci cand nici unul din parinti nu stiu decat sa-ti ofere partea materiala, insa nu`s in stare sa-ti ofere atentie, afectiune de care tu ai nevoie?
Ce faci atunci cand singura persoana care crezi ca`ti poate fi alaturi si anume iubitul/iubita nu mai e alaturi de tine, nu stie sa te inteleaga?
Plus de asta nu ai nici un prieten in care poti avea incredere... :-s
Ce faci?

9 răspunsuri:
| Anonima3127 a răspuns:

Cauti prieteni in alte locuri, daca se poate cat mai departe de unde stai tu, caci in ei poti avea incredere, pentru ca nu te cunosc, nu ii cunosti, nu au cui sa te barfeasca. Iar daca nu poti avea incredere intr-o persoana straina, apelezi la un psiholog. Dar cred ca pe acest site iti vei face prieteni in care sa poti avea incredere si care sa te ajute :*

| OxiiiLineage a răspuns:

Sunt in aceasta situatie. Mama mea e mereu foarte ocupata si nu are timp de mine. Daca ii cer bani imi da chiar dublu. Insa niciodata nu am auzit-o zicand, macar o data, " Oxi [ numele meu happy ] felicitari! " sau " Oxi, ce faci? ". De prietenul meu m-am despartit si nu doresc o relatie momentan. Insa mereu gasesc consolare in cea mai buna prietena a mea si in bunica mea. Sunt un fel de inlocuitoare pentru mama sad. Prietenii si Familia sunt cele 2 principii dupa care traiesc. Nu as putea trai fara ei.
Sper sa iti gasesti din nou increderea in tine. Si fii sigura, mereu vei gasi un umar pe care sa plangi, sa razi...

| DenisaMetal a răspuns:

Mereu incerca sa gasesti un lucru care sa il faci candesti singura.

| mayapop a răspuns:

Cauti refugii in alte parti... incearca sa ti si un jurnalhappy te linisteste mult... eu sun intr-o situatie si mai urata decat a ta si fac ceea ce ti-am zisbig grin si are rezultatebig grin uite mailu meu mayeutz@yahoo.com daca vrei sa mai vbtongue

| Floreenofficial a răspuns:

Pai ma inchid in mine, ma izolez in lumea mea, nu vreau sa mai aud nimic. straight face
pai nu trebuie sa ai incredere in prieteni! trebuie sa ai grija ce spui si cui spui.succes!

| Barbie_6587 explică:

Eu i-am zis mamei mele ce`am avut pe suflet zilele trecute si plangeam si`i vorbeam si ea m`a tratat cu o indiferenta crunta... mi-a zis ca daca aici nu mie bine de ce nu ma duc in alta parte unde mi`e bine crying. M`a durut sad

| Bacemi a răspuns:

Ce faceam eu? Mergeam in camera si incepeam sa plang pana adormeam. Asta cand eram mai mic si aveam aceste '' simptome '' de care spui tu. Acum din fericire am castigat prieteni buni si situatia difera. Cauta si tu persoane care merita atentia, care sunt de treaba si care te fac sa te simti bine in preajma lor. O astfel de persoana e o comoara.

| julieta a răspuns:

Intr-o oarecare masura situatiile noastre sunt cam la fel. din partea parintilor nu primesc nici macar o urma de afectiune, sa simt ca le pasa de mine, ca nu sunt a nimanui dar... din pacate pentru mine ce imi doresc din partea lor nu primesc dragoste, afectiune, caldura parinteasca s. a Norocul meu e ca am langa mine o persoana care ma intelege cu adevarat, caruia ii pasa de mine si imi dovedeste asta, si parintii lui au grija sa-mi arate acest lucru.cand ma simt singura ma inchid in mine, astept sa vina seara sa fiu singura, sa ma inchid in camera si sa plang.sa ma descarc, sau daca e prietenul prin preajma il tin in brate si plang iar el imi spune:"plangi daca asta simti, desi mi se rupe sufletul sa te vad plangand" asta e viata nu poti sa le ai pe toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strângi pumnul şi loveşti pe primul care-ţi iese în cale! Nu e o glumă! De ce? Simplu:

1) aşa te descarci de toate frustrările singurătăţii...
2) să vezi câtă atenţie o să-ţi acorde adversarul rănit...

P. S. n-o privi doar ca pe ceva pur fizic... poate fi şi aşa! dar caută o confruntare, de orice natură! una care să conteze şi aşa vei vedea că nu mai eşti aşa singur, ai pe cineva care dă mereu mingea înapoi de partea cealaltă a fileului, suporteri în tribună (asta metaforic vorbind).