| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci când îți place de cineva, dar sentimentul nu este reciproc? Nu sunt sigur 100% ca sentimentul nu este reciproc. E cam greu sa renunt deoarece suntem colegi. Dar la fel de greu este sa o cuceresc.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incerci. Incerci. Incerci. Prin toate metodele posibile care sunt acceptabile si le ai la indemana. Bineinteles cu conditia ca ea sa NU aiba un iubit ''secret''. Succes!

| bbobo22 a răspuns:

Pai asa cum si tu ai recunoscut nu ai de unde sa stii ca sentimentul nu este reciproc. Incearca sa o cuceresti si sa-ti exprimi sentimentele tale. Poate ca si ea te place dar este la fel de timida ca tine. Ai grija doar ca pana te hotarasti tu s-ar putea ca altul mai curaj sa-i atraga atentia si sa o pierzi. Succes!

| Magda20 a răspuns:

Pur și simplu poți afla dacă sentimentul este sau nu reciproc. O poți întreba direct, sau poți pune pe cineva să întrebe pentru tine. Dacă afli că te place, continuă să o cucerești, dar dacă nu te place, ar trebui să îți iei gândul de la acea persoană.