| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci daca suferi de superficialitate si de sindromul "ce o sa zica lumea" atunci cand vrei sa iti gasesti un partener, dar totusi sa te si iubeasca?
Prin superficialitate si la "ce o sa zica lumea" ma refer la cum arata fizic si la statut oarecum.
Cum te vindeci de asa ceva?

Răspuns Apreciat de Editori
| Hannah06 a răspuns:

Prin asumare. Nimeni nu stie ce si cum simti pentru persoana respectiva decat tu. Daca crezi ca merita, atunci infrunta parerile celorlalti.Parerea mea este ca perechile care nu dau importanta vorbelor lumii, sunt cele mai fericite...

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Curabdare si gasind pe cineva potrivit. Trebuie sa accepti incet faptul ca nu conteaza ce crede lumea atata timp cat partenerul are ceaa ce te multumeste pe tine. In definitiv lumea nu o sa fie cu tine peste X ani, ca o sa aiba treaba lor. Si daca ii freaca grija de ce faci tu le spui sa plimbe ursul.

| Eugen80 a răspuns:

Daca superi de superficialitate ti-o meriti! Gandeste-te cum ii tratezi pe ceilalti si poate pe viitor te vei schimba.

| monycutzza a răspuns:

Dacă te gândești mereu la acest aspect ca ce va spune lumea... Nu vei fi niciodată cu adevărat fericita. Am avut o experienta asemănătoare și nu a rezistat relația pentru ca pentru mine în acea perioada conta și "vai, ce spune lumea sau părinții" deși eram majora. Aici depinde de tine

| Sarah35277 a răspuns:

Bai si eu eram asa si pot sa zic ca inca nu m-am vindecat de tot. Inca ma mai gandesc,, oare ce o sa zica lumea,, dar trece cu timpul. Daca ti se pare persoana potrivita, give it a try!

| BurebistoșPastilaFemeilor a răspuns:

Nu te videci. Ramai la frectie