| forgottensoul a întrebat:

Ce il face pe un barbat sa isi piarda interesul intr-o femeie?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Nu numai bărbații își pierd interesul ci și femeile.
Pentru că atunci când cunosc pe cineva, foarte mulți (indiferent că e vorba de bărbați sau femei) sunt obișnuiți să joace teatru în loc să fie ei înșiși. Brusc sunt generoși, altruiști, sensibili, romantici, etc. ce să vezi, au toate părțile bune din lumea asta.
Își trag o mască și încep să fie cine le-ar place lor să fie nu cine sunt în realitate. Iar chestia asta nu poate ține o veșnicie.
Odată ce începe să apară obișnuința cu partenerul, apare și lenea de a mai "demonstra" ce persoană deosebită e el/ea.
Iar celălalt începe să-i descopere adevărata față. Care nu întotdeauna e plăcută. Și uite așa dispare interesul.

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca oferi totul dintr-o data, valabil atat la femei cat si la barbati, nu te da pe tava, pastreaza acel mister, tine cu dintii de el.

| RAY a răspuns:

Lipsa sinceritati

| Andreeush a răspuns:

Depinde, sunt mai mulți factori. Caracterul, infidelitatea.

| SG1995 a răspuns:

Depinde, personalitate dezagreabilă, așteptări iluzori, sau frigiditate și lipsă de sex în relație.

| Plato a răspuns:

Figurile de prost gust, lipsa interesului ei etc.