| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna a fi virgin/virgina?

Răspuns Câştigător
| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

Nu stau sa-ti scriu pe lung ce inseamna...
nu esti virgin- Se spune ca nu mai esti virgin atunci cand ti-ai inceput viata sexuala adica, ai facut-o cu o fata/baiat
esti virgin- Atunci cand nu ai facut-o cu cineva fata/baiat, inca nu ti ai inceput viata sexuala.
Mai multe detalii gasesti pe net

5 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Sa nu mai fi facut sex.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsu cel mai exact precissi corect este oferit de DEX (dictionarul explicativ al limbii romane) conform caruia : VIRGÍN, -Ă, virgini, -e, adj. 1. Care nu a avut niciodată relații sexuale; cast, neprihănit, feciorelnic. ♦ (Substantivat, f.) Fecioară, fată. 2. Fig. Candid, inocent, nevinovat. 3. Fig. (Despre locuri) Necunoscut de oameni; nelucrat, necultivat; neexplorat; neexploatat. 4. Fig. (Despre obiecte) Neatins, intact, neutilizat; curat. ♦ Spec. (Despre metale) Pur, curat. [Var.: (înv. și pop.) vergín, -ă adj.] – Din lat. virgo, -inis. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Esti virgin/virgina daca nu ai facut sex cu o fata/baiat.

| cyupaku a răspuns:

Atunci cand nu ti s-a rupt ata la baieti sau himenul la fete

| vizuk a răspuns:

O persoana buna, adica poti sa le spui prietenilor ce esti foarte virgin asta insemnand ca esti o persoana buna