| victoria_9469 a întrebat:

Ce inseamna a fi virgina?

Răspuns Câştigător
| Drums a răspuns:

Virgina esti atunci cand nu ai intretinut niciun act sexual.mai explicit himenul este intreg...
si mai explicit:
virginitatea-baiat-virgin-fata-virginaVirginitate, totul despre virginitatea la fete si virginitatea la baieti

O data ce un barbat sau o femeie nu au experimentat inca sexul intravaginal, sunt considerati virgini. Ca si orice alta activitate, prima data cand incerci sexul intravaginal este putin probabil sa fie placut si incununat cu success. Totul cere practica. Daca te astepti la ceva extraordinar, ai putea fi dezamagit. Multe femei raman cu intrebarea: "Ce a fost asa extraordinar?! ".
Din pacate societatea are doua standarde pentru virginitate. Barbatii sunt incurajati sa capete experienta sexuala, in timp ce femeile sunt blamate daca o fac. Ele ar trebui sa ramâna virgine pâna in noaptea nuntii. Tatal uita ca tânara fata cu care fiul lui se distreaza este copilul altcuiva.

Valoarea virginitatii la femei este legata de valoarea lor ca obiecte in proprietatea barbatului. Femeile moderne suspecteaza ca dorinta de virginitate este datorata fricii barbatului de a fi comparat cu altii.

Inca exista oameni care cred ca virginitatea este importanta la o nevasta si ca a-si oferi corpul este darul suprem dat sotului. Pastrandu-se, face relatia speciala. Altii spun ca fara experienta sexuala, i-ar fi greu unei femei sa-si descopere propria sexualitate si sa isi aleaga partenerul compatibil. Ramane la alegerea fiecaruia de a hotari intre aceste optiuni.

Prima penetrare poate produce o usoara sangerare, dar absenta acesteia nu trebuie sa ne duca cu gandul ca a mai avut contacte sexuale intravaginale. Observatia noastra este ca parintii din Romania suspecteaza cand copii devin activi sexual si, deci, este mai bine sa fiti discreti decat sa-i confruntati.

Cum a fost atunci cand ai avut primul contact sexual? Experienta ta ii poate ajuta si pe alti cititori atunci cand vine vorba despre initierea in viata sexuala. pup

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna sa nu fi avut nici un contact sexual cu un partner (de sex opus sau acelasi sex). Contactul sexual include sexul vaginal, oral, anal si masturbarea de catre partener.

| Dizzydizz a răspuns:

S nu fi fost penetrata.

| εїз a răspuns:

Victoria. esti foarte proasta! punct!

| CristinaElena96 a răspuns:

Intrebarile astea nu se pun pe TPUoh go on
daca cauti pe nethappy
o sa gasesti multe infromatiiwinking

| Mihaic93 a răspuns:

Cati 10 ani ai sa intrebi asa ceva?

| lavynika a răspuns:

Inseamna sa nu fi avut contact sexual.

Răspuns utilizator avertizat
| Lol_1641 a răspuns:

Andreeag: da nu te doare mana sa scrii atata? laughing

Mai "victoria" draga, dar tu nu ai mama? Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea despre lucrurile astea!

| XxXmImIxXx a răspuns:

Virgina e ceea ce esti turolling on the floor katy ani ai fato pon si sora mea de 12 ani stie mai multe ca tine rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai a fi virgina inseamna sa nu fi facut sex niciodata.

| medy a răspuns:

Mda...nici nu te mai intreb cati ani ai. a fi virgina inseamna o fata care nu a avut relatii sexuale niciodata, adica nu s-a culcat cu nici un baiat.