| celmaitarenume a întrebat:

Ce inseamna ca o fata sa se termine? Imi puteti explica mai pe intelesul tuturor?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In limbaj popular/jargon a se termina inseamna de fapt a ajunge in starea de orgasm atat in cazul femeilor cat si al barbatilor. ORGASMUL feminin : reprezinta gradul suprem de voluptate care apare la incheierea unui contact sexual placut, relaxant si reconfortant, deoarece de fapt reprezinta punctul culminant al excitatiei sexuale. Orgasmul reprezinta o descarcare fizica de energie care afecteaza intregul corp si se manifesta prin contractii ritmice si spasmodice ale muschilor vaginali si anali care se produc in ritm alert/rapid, cu o frecventa de circa 1 secunda intre ele si pot sa dureze ca timp efectiv de manifestare intre 10 si 20 de secunde. De asemenea in timpul orgasmului unele femei pot sa elimine cantitati insemnate de lichide vaginale intr-un proces ce poate fi asemanat cu o ejaculare femenina denumita squirt. Durata orgasmului este determinata de obicei de intensitatea si gradul de excitare a fiecarei femei si poate fi un orgasm simplu sau uneori sa fie un orgasm multiplu care se manifesta printr-o insiruire de mai multe orgasme in cascada, scurte si violente mai mult sau mai putin intense produse intr-un interval de timp. Placerea resimtita de femeie este direct proportionala cu durata coitului si se manifersta prin gemete scadate tot mai dese si tot mai intense, aparitia un tremur nervos imposibil de controlat fiind de tip spasmodic, care se propaga in tot corpul, dar si prin infigerea involuntara a unghiilor in pielea partenerului sau in parul acestuia, aparitia unei transpiratii abundente care de obicei este asociata cu eliminarea unor cantitati mari de mucus vaginal, pentru ca in final majoritatea femeilor sa se destinda, devenind "apatice" sau sa cada in transa si o relaxare totala. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Adică atinge punctul culminant.

| Frank51 a răspuns:

Lucru similar ca la barbati, doar ca orgasmul este mai lung si mai intens, conform unor studii...

| DaniGl a răspuns:

Adica sa aibă orgasm, asta înseamnă că o fata sa termine. Ea atinge nivelul maxim de placere. După ce are orgasm, urmează o stare de relaxare.

| Dandinelle a răspuns (pentru DaniGl):

Exact, si prin practica si experienta poate, exista femei care se termina si se tot termina si se tot termina...pana se deshidrateaza complet.
Femeile pot avea si ele orgasm, aproximativ 4-5 tipuri, daca vrei mai multe detalii poti gasi pe google happy

| Fisticel a răspuns:

Sa se ude