| rotrezestete a întrebat:

Ce inseamna cand o fata care are inel, pe degetul inelar, abordeaza un baiat?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un accesoriu, atâta tot.
Pa, pa.

| Anca a răspuns:

Eu port verigheta pe inelarul mainii stangi desi nu sunt maritata.
De ce? Pt ca-mi place ideea...si poate consider ca nici un barbat inca nu a meritat sa ma faca sa port o verigheta pentru el.
Asa ca mi-am cumparat-o eu, si o port pentru mine.

Si in al doilea rand, am o scuza cand vreau sa scap de cineva happy

identitate
| identitate a răspuns:

E plina lumea de fete cu inel pe degetul inelar!laughing
Il tin acolo din mai multe motive.Intai de toate, le place ideea ca cineva le-ar oferi un inel dar cum nu se intampla, il cumpara singure. Apoi are rol practic.Se simt mai valoroase in ochii celorlalti si le place sa fie "misterioase". Cand vor sa scape de unul, il invart repede (transformandu-se astfel in verigheta) si arata mana.Pe de alta parte, asa cum lor le plac la nebunie barbatii implicati in alte relatii, si barbatilor le place sa "cucereasca" femei implicate in alte relatii.
"Starea relatiei" e foarte importanta pentru o femeie. Daca esti singur, considera ca nu esti bun de nimic laughing asa ca ele nu o sa spuna niciodata ca sunt singure (cu foarte putine exceptii)! Fie "o scalda" si pastreaza misterul, fie pretind ca sunt cu cineva (indiferent daca e vorba de relatie "deschisa" sau "serioasa")...happy
Pe langa asta, ca si in cazul inelului, relatia inventata este folosita ca atu, fie pentru a te face sa depui mai multe eforturi, fie pentru a scapa de tine...winking

Indiferent daca are o relatie reala sau inventata, un inel oferit sau cumparat, la mine e tot una:Femeie.
Daca colaboreaza continui, daca se foloseste de "atu-uri" si vrea cam multe fara sa faca nimic:"Pa si La revedere!"tongue
Si mie mi-ar fi usor sa fac asa dar nu fac.Nici macar nu ar trebui sa ma folosesc de o femeie, pot sa ies cu sora'mea, nimeni nu stie ca mi-e sora si efectul e demonstrat si garantat!laughing
Recomand tuturor aceeasi abordare.happy(aia cu "Pa" in caz ca exagereaza, nu folosirea altor femei big grin)

| Luori a răspuns:

A gresit degetul pe care sa isi puna inelul.

| cretzufinish a răspuns:

Inseamna ca nu are legatura una cu cealalta laughing

| Octavutzu a răspuns:

Din informatile ce le am eu stiu ca nu e bine ca o fata sa poarte inel pe degetul inelar doar atunci cand e maritata. Daca il poarta fara a fi maritata probabil vrea ca baieti sa observe asta sa nu fie abordata de ei sau poate chiar vrea sa se observe si sa fie abordata ambele variante pot fi loate in considerare.

| Africanwitch a răspuns:

Nimic...

| BuBuRuZa_5540 a răspuns:

laughing nimic important, bine acum depinde si din ce material este constituit inelul[glumesc]...nu cred ca au legatura...deloc chestiile intre ele.

| Simple Girl:X a răspuns:

Nu cred ca ar insemna cevabig grin.cand aflii anunta-ma si pe mine