| RAY a întrebat:

Ce inseamna cuvantul iubire pentru tine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A accepta o persoana si cu bune si cu rele. Desi nu prea exista iubire daca te gandesti bine avand in vedere din ce motive penibile se divorteaza in ziua de azi.

37 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pentru mine iubirea inseamna un sentiment unic si mirific fara de care nu pot sa traies.A iubi pe cineva pentru mine inseamna a nu vedea viata altfel, a visa si cu ochii deschisi la viitorul vostru impreuna, sa te vezi pe viitor alaturi de acea persoana, sa il/o vezi mama/tatal copiilor tai, sa ii gatesti sau sa ii faci cadouri din placere, sa te atraga si sa simti dorinta sexuala fata de acea persoana si sa il/o vezi frumoasa si cand se trezeste dimineata sau cand e plin de moloz

| SG1995 a răspuns:

E greu de zis, biologic vorbind cuvantul iubire e doar un alt cuvant pentru instinctul de reproducere si protectie (matern), dar nu e numai asta e un atasament profund intre doua fiinte umana, acest atasament poate fi complementat de emoti si sentimente, sau chiar in factor material...e un schimb reciproc. Cea mai buna definitie a iubire e definitia care o da religie si spune asa: Ca iubirea e atunci cand tu te aduci sacrificiul pe tine insuti pentru cel care il iubesti. In final iubirea e o reciproca si ea se construieste pas cu pas ca si increderea, poate fi conditionata si se poate pierde. Pot spune ca pentru mine iubirea este reprezentata de toate aceste definiti, dar nu se limiteaza la ele, iubirea e mai mult de atat, iubirea e... iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea multe ca sa pot rezuma totul aici.Sa zicem punerea unei persoane mai presus de tine insati

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Exista vreo femeie ca sa fi facut asa vreodata, nu cred

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ar fi cazul sa ma simt jignita? Mnu, bine ca exista barbati care să fi făcut asta))

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Https://www.youtube.com/watch?v=Et4DGcXBU6M

nici vorba, doar stii ca tu esti unicata si ca niciodata nu te includ in afirmatiile mele, doar sunt crush ul tau ce naiba si eu, ne iubim in secret /plina tacere

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca eu am facut asta

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Adevarul e eronat pentru tine cool
https://www.youtube.com/watch?v=RJpa8QFTzTc&t=321s

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu adevarul e eronat, exprimarile tale enervante sunt.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sexul ofera cea mai mare putere din lume pentru femei, femeile se folosesc de un barbat in scop material ca apoi sa fuga la altul

ce e eronat in afirmatia asta? sexul este cel mai scump lucru din lume plus ca cea mai puternica arma a unei femei este sexul

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ce e eronat? Ultima parte.Mereu te victimizezi.Noi suntem cele mai rele si inumane fiinte posibile, iar voi suferiti in tacere.In fine.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu isi pot da fundita din pacate, in sf ai spus adevarul

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Hmm,oare de ce am impresia ca la tine adevarul echivaleaza cu ceea ce crezi tu/iti convine tie? E grav daca tu chiar crezi ce am zis eu, mai ales tinand cont ca eram ironica

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Si eu eram ironic, dar trebuie sa recunosc ca voi salva afirmatia ta intr o rama sa o vad mereu cand ma gandesc la tine, cat de romantic

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu nu cred in nimic, adevarul e relativ, daca eram fata eram misandra acum si ma contraziceam cu un porc

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mda.Foarte romantic.Asa sa faci

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tu nu vei face la fel?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ce sa fac? Sa ma gândesc la tine? Nu cred ca am s-o fac

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Cand esti nervoasa si vrei sa te descarci ma poti injura isi dau voie, ce nu fac eu din iubire, daca vrei isi dau nr meu, ne injuram impreuna ca doi indragostiti

https://www.youtube.com/watch?v=Ua5RnibeFr8

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Eu nu ma "descarc".Da, ce e mai romantic decat 2 oameni care se înjura

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt perfect, dupa cearta ce bine ar merge o dragoste in doi
https://www.youtube.com/watch?v=K9HO23XjfZc

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Deja îți faci planuri? Rabdarea-i o virtute

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Desigur ca da, eu vorbesc serios cu tine, oricand doresti imi poti spune si ne iubim

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Vezi ca e cu 10 ani mai mica decat tine bai pedo laughing. Desi o duce capul ca multe la varsta ta. Foarte ciudat

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Si cei? poate e si virgina ca ma insor cu ea

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Speranța moare ultima, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

In loc sa te duca pacatana la prostii mai bine te/ar interesa de ce gandeste asa. Asta e mai interesant. Decat flirturile astea gretoase. Zic si eu

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Da,dar cred ca a murit deja tu esti fata mare

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu filtrez cu cineva? avem o discutie despre iubire atat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Aha

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Noo.Nu e flirt. Discutii educative.La asta ma refeream cu "exprimari enervante", apropo

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tu esti profesoara mea, am ce invata de la tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mhm

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sper ca nu ma costa mult nu?

| YellowAngel a răspuns:

Un sentiment de bucurie, liniste si siguranta.

| Vegeta07 a răspuns:

Un cuvant normal

| gaby0512 a răspuns:

Sa fii alaturi de persoana iubita la bine si la rau si sa o iubesti asa cum este ea