| fire a întrebat:

Ce inseamna gay (homosexual)? sau bisexual?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gay (homosexual), cel care are atractie spre acelasi sex (masculin); iar bisexual, cel care are atractie spre ambelor sexe (fiind de acord si cu femininul dar si cu masculinul).

7 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Gay(homosexual) este un barbat caruia ii plac doar barbatii.
iar bisexual este acea persoana care se simte atrasa si de barbatii si de femei.

| εїз a răspuns:

Homosexual înseamnă să ai o atracţie fizică pentru alt barbat, iar bisexual să îţi placă şi fetele şi băieţii, să ai aceeasi atracţie fizică.

| Mihαelα a răspuns:

O persoană bisexuală este o persoană căruia îi plac şi fetele şi băieţii.Care nu face diferenţă dintre sexul feminin şi cel masculin.Numai bine, pa, pa

| yubireeterna a răspuns:

Inseamna homosexual si de asemenea gay poate sa fie si lesbienele.

| Static a răspuns:

Homosexual inseamna ca unui baiat sa ii placa tot baieti, ba chiar intretin relati sexuale intre ei, se numesc homosexuali sau gaywinking.
Bisexuali sunt baieti sau fetele care le plac sa aiba relati si cu fete si cu baieti, prefera ambele genuriwinking.

| LLO a răspuns:

Gay- iti plac doar barbatii
Bisexual- iti plac si femeile si barbatiibig grin

| IoanBorca_5270 a răspuns:

Trisexual