| Annitu a întrebat:

Ce inseamna "IUBIREA ADEVARATA"?

Răspuns Câştigător
| AnnyQ a răspuns:

Nu sint cuvinte dar te asigur ca vei afla cu siguranta

58 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva ce nu se poate spune in cuv este atunci cand nu sti ce simti pentru EL in suflet dar sti sigur ca e iubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E a acel ceva ce dumnezeu il imparte la toti indiferent de virsta numai trebuie sa fii pregatit sa dai si preimeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea...nu va mai chinuiti sa o definiti...nu vedeti ca nu reusiti?
Hai sa va zic eu ceva: iubirea nu se masoara si nici nu se cantareste, iubirea se simte dragilor. Annitu sa stii ca o sa gasesti raspuns la intrebarea ta atunci cand o sa te lasi purtata de val, doar el te poate duce pe un taram pe care o sa iti rezolvi misterul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea adevarat? Exista? eu ma intreb de ceva vreme si inca nu am gasit un raspuns... dupa mine...nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea adevarat este atunci cand traiesti prin celalat nu poti sa respiri fara el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa simti ca tot ce te inconjoara este frumos, si bun sa nu vezi raul, sa--ai puterea de a ierta si de a merge m-ai departe sa fi convinsa ca ibirea ta este de ajuns ptr.amindoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste este ceva foarte foarte scump pentru toti si ea nu poate fi invinsa de nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am indragostit odata dar n-a fost bine in dragoste mai sunt si suferinte asate rog sa nu te indragostesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind iubesti esti in stare de orice fara sa te gindesti doar ceea ce-ti spune inima...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea adevarata este acel sentiment pe care il simti cand persoana pe care o iubesti este langa tine si pur si simplu simti acei futuri in stomac care iti spun ca si el sau ea te iubeste. Ea inseamna pur si simplu sa fi impreuna cu persoana iubita indiferent cum arata aceasta, iubirea nu este decat o aceptare totala a fiintei lui/ei, care ia nastere din aceptarea proprieitale fiinte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea adevarata este atunci cind vezi o persoana si intelegi ca e frumos acea persoana apoi totul devine altfel si intelegi ca nu poti trai fara acea persoana si mai departe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea nu se poate spune prin cuvinte, ci se simte prin faptewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prostie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te simti singur, daca iubesti atunci iti place si sa traesti,,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea adevarata apare atunci cand cunosti foarte bine o persoana, aveti lucruri in comun si esti in stare sa faci totul pentru fericirea celuilalt, chiar daca ai de suferit... iubire=viata adevarata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire e un sentiment fara de pret ea trebuie protejata mereu si ca sa iubesti cu adevarat trebuie sa te dedici trup si suflet persoanei pe care o iubesti si sa ii demonstrezi persoanei ca o iubesti cu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E iubirea adevadrata:X:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea este ca un zâmbet, care niciodată nu are valoare dacă nu o dăruieşti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea adevarata inseamna ceva adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A iubi este una dintre cele mai sublime actiuni pe care o poate realiza o fiinta umana.A iubi inseamna a trai viata celuilalt. Sa uiti de tine si sa te daruiesti cu totul celuilalt fara a astepta vreodata ceva in schimb, aceasta este adevarata iubire care te inalta si te purifica. Iubirea inseamna daruirre totala, inseamna uitare de sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dece cind iubesti cu adevarat trebuie sati easa vreo problema in cale

| NicollHellen a răspuns:

Iubirea adevarata.Bine zis... e acel ceva,acel sentiment foarte profund,care te chinuie,te macina,te spulbera, te invigoreaza, te face mai puternic,te face mai bun. Cine stie ce inseamna iubirea adevarata stie toate secretele vietii; stie cum sa traiasca,cum sa lupte,cum sa fie optimist, stie ce inseamna viata. Caci viata adevarata nu e constituita din ideiile gen: Trebuie sa am cat mai multi bani, sa ma distrez cat mai bine ...NU! Eu una nu cred asta.Viata inseamna iubire,Iubirea adevarata inseamna ca intr-o buna zi ai sa stii cine esti, si pentru cine traiesti; restul:cum ar fi bani, sunt niste prioritati, necesitati materiale.

| AnnyQ a răspuns:

Dragostea adevarata nu se define, se simte! happy

| stefanxxl a răspuns:

Iubirea adevarata este ca atunci cand esti cu persoana iubita sa-ti fie dor de ea chiar si atunci cand este langa tine!

| stefanxxl a răspuns:

Este atunci cand persoana iubita este langa tine si tot iti este dor de ea asa mi se intampal mie si chiar ei suntem de 9 ani si tot aceleasi sentimente ba chiar mai puternice le avem!

| Abigel a răspuns:

A iubi este una dintre cele mai sublime actiuni pe care o poate realiza o fiinta umana.A iubi inseamna a trai viata celuilalt. Sa uiti de tine si sa te daruiesti cu totul celuilalt fara a astepta vreodata ceva in schimb, aceasta este adevarata iubire care te inalta si te purifica.Iubirea inseamna daruirre totala, inseamna uitare de sine.

| alexa_4675 a răspuns:

Iubirea este o aluzie pe care nu o putem uita niciodata