| Andreea478 a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi cuvântul "versat"? Adică fostul mi-a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine pentru ca eu nu sunt versata și el asa vrea o fata, poate are dreptate pentru ca eu am pus suflet și l-am iubit prea mult, chiar dacă nu ar fi trebuit sa pun.

10 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

O fata mai cu tupeu laughing

| alina2k18 a răspuns:

VERSÁT, -Ă, versați, -te, adj. Priceput, competent, experimentat, iscusit (mai ales în probleme practice).
VERSÁT ~tă (~ți, ~te) (despre persoane) Care posedă cunoștințe solide și experiență într-un domeniu oarecare; priceput; competent.
Probabil pe el il interesa sa ai experienta pe partea sexualawinking sa iei initiativa, sa fi dezinhibata, pasionala, erotica, senzuala mai pe romaneste arzoaică si f_tăcioasă laughing

| Katie1356 a răspuns:

Se refera la capacitatea de a fi schimbatoare, de a aduce lucruri noi in relatie, de a sti cum sa faci fata unei situatii. Pe scurt, priceputa in mentinerea relatiei.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Îți recomand să cauți termenul pe dex online.

| corbulalbrosu a răspuns:

VERSÁT ~tă (~ți, ~te) (despre persoane) Care posedă cunoștințe solide și experiență într-un domeniu oarecare; priceput; competent. /

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Versat inseamna sa porti doar haine de la versace

| SG1995 a răspuns:

Probabil e felul lui de-a zice că ești rea la pat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O fată cu experiență asta caută el.

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu te mai zbate ca inediat lamurim lumea cat de versata esti!

Răspuns utilizator avertizat