| necropsy a întrebat:

Ce inseamna pentru voi "iubire"? Am auzit o multime de pareri. Vreau sa le aud si pe ale voastre! puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| Roxana0606 a răspuns:

Iubirea?
E un sentiment frumos care te ridica pe un nor dar te face si sa cazi... exact cum ma da jos din pat fratele meu dinimeata sa ma trezec ca sa ma duc la scoala si doare!
Iubirea = calcul la mate. nu toti inteleg.
E exact ca atunci cand nu mai poti manca tort si stii ca-ti face rau dar nu te poti abtine.
Iubirea nu trebuie inteleasa ea trebuie experimentata.

| oanaoana23 a răspuns:

E sentimentul cel mai frumos pe care il poti simti. sa fii iubit si sa iubesti

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Hmmm, iubire, parca-i substantiv din cate stiu big grin

In fine...e felul in care natura ne pacaleste ca sa ne reproducem

| kamykaze88 a răspuns:

O reactie chimica-stiintific
Sentimentul pe care il dezvolti fata de o pesoana, parinti, copii, un animal si mai nou pentru obiecte- parerea oamenilor
semnalul ca trebuie sa ma tai- emo
o chestie interesanta greu de inteles cu multe explicatii(prea multe)- eu

| Alex_Alexis_1978 a răspuns:

Depinde de fata care e langa tine... dar in cele mai multe cazuri numai sexxxxsmug