| ioana_5244 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi iubirea? cine imi da o definitie?:X

Răspuns Câştigător
| alinuta113 a răspuns:

Iubirea e atunci cind e de ajuns sa te uiti la persoana iubita si sa ti-se unple sufletu! sa te simti in al 9 cer! Nu conteaza banii sau stare in care se afla! Atunci cind iubesti tu iubesti acea persoana asa cum este nemaivazind defectele lui! CU CIT MAI MULT CRITICI CU ATIT MAI PUTIN IUBESTI! iubirea te poate face sa zbori, sa plengi, sa suferi, sa zimbesti! E CEVA FRUMOS

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Iubirea e trandafirul a carui petale sunt lacrimi. E cea mai frumoasa si cea mai dulce durere.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze.

| nobody_9468 a răspuns:

Iubirea nu se defineste prin "gura", ci prin faptebig grinbig grinbig grin

e ceva...care te duce peste tot, zbori! razi! plutesti!
intodeauna cand iubesti, cu toate ca vei avea o zi din cele m'ai grele si te trezesti dimineata, zambesti! dc? fiindca stii ca ai la cine sa te gandesti, pe cine sa iubesti!

mie una imi pare rau ca "nu prea" am pe cine sa iubesc, sa simt acei fluturi in stomac, acea senzatie a necunoscutului. dar intr'o saptamana promit ca voi vorbi cu el si voi incerca sa'l/sa ma iubeasca cum trebuia de la inceputbig grin, cu toate ca stiu ca este posibil sa sufarhappy

vreau sa zic ca la momentul acesta nu'mi pasa cat voi suferi dup'aia, chiar nu'mi pasa! ceea ce vreau este sa iubesc si sa ma simt iubita macar pentru putin timp. iubirea e un risc!

baftabig grin, chiar vreau sa iubesc!hee hee

| ÅñdRa a răspuns:

Iubirea e cel mai puternic si cel mai pur sentiment si daca iubesti treci peste toate:X

| Victoria a răspuns:

Iubirea este a iubi si a fi iubit.

| OanaG a răspuns:

2 oameni.care isi impartasesc sentimentelelove struck, iubesti si esti iubitastraight face

Oricum nu are definitie, doar o mica argumentare...doar ceea ce poti sa zici de ea, in nici un caz definitiewinking

Răspuns utilizator avertizat
| costyn162 a răspuns:

A iubi este insasi legea vietii, este una dintre cele mai sublime actiuni pe care o poate realiza o fiinta umana. Desi multa lume o descopera tarziu sau poate deloc, ea exista.

| raisssa a răspuns:

Un sport extrem, de care ma temlaughing

| Anna :) a răspuns:

Iubirea-Doua suflete, o singura inima care bate smug

| BilliOnaire a răspuns:

Iubirea e ciudata. nu o poti intelege. deoarece cateodata face bine. dar si rau. daca o cauti ea se ascunde intr-un loc... e dintr-o melodie. Pee wee-Rompecabezas. daca stii spaniola o vei intelege.big grin.

| mrsolo a răspuns:

Iubirea este armonia a două suflete care cântă împreună.

| Anabel a răspuns:

Iubirea e sentimntul de a fi implinita si fericita cand cel pe care il iubesti e cu adevart fericit. iubirea e sa iubesti fara sa ai pretentia la nimic in schimb, sa iubesti neconditionat ( chiar si cu riscul de nu iti fi impartasita) asta e adevarata iubire. Iubirea e rai. dar poate fi si iad. Iubirea e cel mai complex sentiment de pe pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati oameni, atatea definitii pe tema iubirea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea e singura nebunie ce justifica viata. Insa are nevoie de niste "ingrediente", frumusete, intelegere, bani, placere...
Iubirea inseamna cu calitati si defecte, le vezi si le intelegi fara a le critica, pentru ca esti constient ca si tu ai atatea calitati, dar mai multe defecte.
Iubirea reprezinta tot ce ne inconjoara, multi gresesc si cand spun iubire se gandesc doar la barbat si femeie, pe cand iubim primavara, cand natura revine la viata, iubim florile cand ne incanta cu calde culori, iubim pasarile ce stau si ciripesc la geamul nostru, iubim ploaia din mijlocul verii, iubim curcubeul ce se joaca pe orizont, iubim steaua in care ne strangem toate visele.
Iubirea inseamna intreg Mapamondul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca are definitie, dar daca ar fi, ar suna ceva de genul. un fir de ata care atarna si nu are capat love struck

| anaya21 a răspuns:

Eu cred ca atunci iubesti cand intelegi, cand comunici, sfatuiesti si ai face orice si ai da orice pentru o persoana. Te sacrifici, ii porti de grija si multe altele, intr-un cuvant IUBESTI!