| PrettyMe a întrebat:

Ce inseamna pentru voi iubirea ?

Răspuns Câştigător
| anOnimăăăă a răspuns:

Ce este ea? Ce o declansaza? De ce ni se intampla? De parca ar stii cineva…E... un drog. Un drog al sufletului. Apa, nu e drog. Aerul, nu e drog. Visele, nu sunt droguri. Si totusi nu poti trai fara ele. Iar dragostea e ca un vis. Ti s-a intamplat vreodata sa visezi ceva atat de frumos, incat dupa ce te-ai trezit sa incerci sa adormi la loc, sa-ti continui visul? Asa este dragostea. Dar ai reusit vreodata sa-ti continui visul? Nu; asa este si cu dragostea. Dragostea adevarata e unica si nu vine de doua ori. Totusi dragostea nu este doar vis si suflet. Din dragoste te schimbi. Fizic si psihic. Parca vezi lumea cu alti ochi. Vezi lucruri minunate. Pe langa ele treceai poate zilnic si nu le vedeai. Lumea e mai buna, florile miros parca mai tare, pasarile canta mai frumos. Parca esti in extaz! Dragostea e cel mai puternic drog! Iar cand iubesti esti atat de sensibil/a la tot ceea ce te inconjura. Nu te mai poti concentra la nimic. Ti-e dor de toate lucrurile frumoase pe care le-ai facut sau nu. De mirosul ierbii proaspat cosite. De gustul apei de mare. De cantecul greierilor. De dormitul sub stelele aprinse. De razele orbitoare ale soarelui, sau de lumina blanda a lunii. De ploaia care-ti spala candva chipul de lacrimi, sau de fulgii de zapada pe care te tavaleai…Brusc, indiferent de cum erai inainte, te trasformi intr-o presoana mai buna.vei fii mai intelegator, vei avea mereu un sfat bun de dat si un umar de sprijin. O "explozie" de bunatate are loc in inima ta.si,indiferent de cum iti va merge relatia, odata descoperita comoara din suflet, numita DRAGOSTE o vei imparti cu bucurie si neconditionat tuturor celor care iti ies in cale.Si pot vorbi la nesfarsit…Asta este dragostea.

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Cel mai frumos sentiment.

Răspuns utilizator avertizat
| alonet a răspuns:

1 corinteni 13:4-8 in biblie si ai sa vezi acolo definitia adevaratei draoste

| Mousie a răspuns:

Nervi si suferinta! Beware!

| cristianorudi7 a răspuns:

For now, nothing

| BellsC a răspuns:

Cel mai minunat lucru!:X
Fara iubire nu am putea trai:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un **** infect, asta inseamnawinking