| NuConteaza_3642 a întrebat:

Ce inseamna pervers? si retardat?
ca eu nu stiu!big grin

11 răspunsuri:
| Turquoise a răspuns:

PERVÉRS, -Ă, perverși, -se, adj. (Despre oameni; adesea substantivat) care este înclinat spre fapte rele, gata oricând să facă rău; care manifestă o deviere de la normal a instinctelor, a judecății, a ideilor, descompus din punct de vedere moral; corupt, depravat, imoral; (cu sens atenuat) perfid, fățarnic; spec. anormal din punctul de vedere al comportării în relațiile sexuale. ♦ (Despre manifestările, instinctele etc. oamenilor) Care trădează, exprimă, reflectă perversitate. – Din fr. pervers.

RETARDÁT, -Ă adj. (și s. m. f.) rămas în urmă; nedezvoltat din punctul de vedere al intelectului; întârziat mintal; retardatar. (< retarda)

| KiiDdaCoOrRvVi a răspuns:

Uita'te in oglinda si o sa gassesti rasp la retardat

| Sakura_7901 a răspuns:

PERVÉRS, -Ă, perverși, -se, adj. (Despre oameni; adesea substantivat) care este înclinat spre fapte rele, gata oricând să facă rău; care manifestă o deviere de la normal a instinctelor, a judecății, a ideilor, descompus din punct de vedere moral; corupt, depravat, imoral; (cu sens atenuat) perfid, fățarnic; spec. anormal din punctul de vedere al comportării în relațiile sexuale. ♦ (Despre manifestările, instinctele etc. oamenilor) Care trădează, exprimă, reflectă perversitate. – Din fr. pervers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici ei nu stiu...hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Retardat-prost mai pe sleau.big grin
Si pervers...hmmm mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pervers din cate stiu eu inseamna de exemplu [stai cu un baiat cel mai bun amic al tau ai spui niste secrete si el se duce si le spune la toti ]

| Dragutza_Catutza_1990 a răspuns:

Retardat inseamna mai pe scurt persoana de nimic.winking

| bogdan1236 a răspuns:

Redardat=foarte prost
pervers=smecher

| StarsAreBlind_3999 a răspuns:

@KiiDdaCoOrRvVi esti o proasta! pe bune! nu mai da rasp., m-am uitat la rasp tale si cred ca esti o nebuna! smug
nu mai rasp. decat sa spui prostii!

| gina111988 a răspuns:

Retardat însamna bolnav sihic si perves face niste lucruri pe ascuns are mai multe întelesuri perves/