| LanguageMaster a întrebat:

Ce înseamnă "să fii într-o relație liberă"?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Open relationship definește acest fenomen ca o dorință reciprocă a doi oameni de a-și construi relațiile fără obligații reciproce. Aceasta este o relație onestă în care totul este "transparent" și de înțeles, ceea ce exclude pretențiile, gelozia și dorința de a deține un partener nedivulgat.

greece12
| greece12 a răspuns:

@Metisul ti-a raspus perfect,eu o sa-ti spun ca e o relatie in care fidelitatea este exclusa.
Adica tu umbli cu cine vrei si perechea ta,la fel. Fara certuri,fara gelozii, fara discutii, desi sunteti impreuna.
Exista asemenea relatii, nu stiu cum, dar exista.happy

| Cheo0S a răspuns:

Cam toate relatiile sunt libere ca nu poti tine omul legat cu forta langa tine laughing
Sunt studii care arata ca cel putin 75% din oameni inseala macar o data in viata. Cei care n-o fac fie le este prea rusine de doamne doamne ca au sa fie pedepsiti pe veci sau au dezvoltat o maturitate/ au trecut prin destule si nu mai continua asta. Sa nu uitam ca oamenii sunt totusi animale si de ce fac te poate scarbi enorm.winking

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Relatie fara obligatie

| DemultMiamurit a răspuns:

Sa n-ai relatie

| Nirvanaaa a răspuns:

Sa fii cu cineva, dar tu și persoana respectiva sa va vedeți și cu alții.

| libearcafan2002 a răspuns:

Adc n ai hamu la gat

| Ratonul01 a răspuns:

Sa n ai gagica

| Mopmop a răspuns:

Imparti cheltuielile casei, uneori patul insa ambii sau unul din parteneri pot avea si alte relatii.
E o chestie pur economica.
Nu sunt intrebari si gelozie.

| Paul754880338 a răspuns:

Sa ispasesti o condamnare in timpul relatiei.