| RAY a întrebat:

Ce mesaj sa trimiti unei necunoscute ca clasicul buna, ce faci e plictisitor? Fetelor ce mesaj v-ar impresiona?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Un mesaj interesant în legătură cu ce postez la story. sau chiar și ceva simplu ca atunci când postez un film și cineva îmi răspunde că l-a văzut și începem să vorbim pe baza lui, ori mă întreabă despre film și tot așa începem să vorbim despre el

| Mosotti a răspuns:

A zice buna, ce faci, asa se face peste tot, si cand ma intalnesc cu cineva zicem "buna ziua, salut, ce faceti, ce faci?", asa incepem, nu incepem direct "mergem la film?".
Nu trebuie sa impresionezi, trebuie sa placi asa cum esti tu, si cu ce zici tu.
Deja pornesti din start gresit.

Eu fac invers, sunt natural si ramane cine ma place cum vorbesc, se cerne automat, altfel e non sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unei necunoscute nici n-ar trebui să îi adresezi din prima un "Ce faci?". Merge un "Vrei să ne cunoaștem? Mi-ai atras atenția și îmi pari interesantă..." sau dacă ești mai narcisist: "N-ai vrea să cunoști un om extraordinar? Îți ofer această șansă. Deși nu cred că la fel de extraordinar ca tine." big grin

| WangLouis a răspuns:

Lavabil*

| iMihai98 a răspuns:

Poti sa ii spui asa "Ce faci fa panaramo vi pafar hai ca am bemve" o sa o impresionezi sigur

| EuNuImiIubescViata a răspuns:

Ii spui ca o iubesti din curul inimii

| Anonymous4433 a răspuns:

Pe mine m-ar impresiona, ca, pe persoana care imi scrie sa o duca mintea suficient cat sa imi spuna ceva care sa ma intereseze cat-de-cat... Ma plictisesc usor. Ce rost are sa raspund la 100 de mesaje cu 'Buna, cf?'

| PopescuAlexandru1989 a răspuns:

Cred ca le impresioneaza o gramatica pusa la punct.

| RAY explică (pentru PopescuAlexandru1989):

Da sigur de asta fetele pe tick tok danseaza pe manele iar in top pe Youtube sunt doar manele

| Lecorbusier a răspuns (pentru RAY):

Generalizezi

| RAY explică (pentru Lecorbusier):

Nu chiar dar pe unde caut eu cam da