| CravataAlbastra a întrebat:

Ce "obligatii" as avea eu ca femeie intr-o relatie de iubire cu un barbat?

41 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa ai vagin și fund și sani, atât

| CravataAlbastra explică (pentru RAY):

Ce gandire idioata.

| RAY a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Asta este valoarea sexuala a unei femei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de relație.
În orice relație există un contract, scris sau nescris între cei doi. Din el rezultă drepturi și obligații reciproce. Astfel depinde de bărbat. Una majoră este de loialitate, adică să îi fii fidelă.

| CravataAlbastra explică (pentru sadrian46):

Nici nu s ar pune problema sa însel eu! In cel mai rau caz daca nu m-as regasi in relatie sau nu ar mai fi el ok cu mine as prefera sa o luam fiecare pe drumul lui, dar nu sa înșel. Eu am principii solide. Si de asemenea nici mie nu mi-ar placea sa fiu inselata si nu as accepta asta.

| sadrian46 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Dacă vrei să trăiești cu el până la adânci bătrânețe, va trebui să cultivi arta compromisului. Adulterul va dispărea o dată cu familia monogamă.
Așa e în USA, la noi și mai și.
---
According to the American Association for Marriage and Family Therapy, national surveys indicate that 15 percent of married women and 25 percent of married men have had extramarital affairs. The incidence is about 20 percent higher when emotional and sexual relationships without intercourse are included.
---
Așa că ai o șansă din 5 ( 20%) să ai un bărbat sprințar. Cu principii prea solide, riști să rămâi singură.

| CravataAlbastra explică (pentru sadrian46):

Nu ma intereaza ce e in Sua aia sau la altii. Inteleg ceea ce spui, in ziua de azi e complicat dupa parerea mea, insa nu cred ca sunt absurda daca am 2 lucruri mari peste care nu pot sa trec, ci anume violenta si infidelitatea. In rest sunt destul de intelegatoare si empatica.

| sadrian46 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Eu îți urez din toată inima să nu te întâlnești cu ele. Mai mult nu pot să fac.

| CravataAlbastra explică (pentru sadrian46):

Multumesc! Asta e si daca m-as intalni cu ele as stii sa gestionez situatia, tind sa cred ca sunt o femeie cu capul pe umeri si bineinteles cu o educatie, valori etc. O seara frumoasa va doresc!

| Drimmero a răspuns:

Cam totul e la comun, curatenia, gatitul (stiu amandoi cate ceva, se mai ajuta, se descurca ei), sa aiba grija unul fata de celalalt, dar astea nu-s obligatii, le faci de drag. Nu mai zic ca fara sentimente reciproce nu prea le faci cu drag

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Acelea pe care vi le stabiliti voi, si care ar fi morale.
Dar nu este nicio obligatie daca te referi fix la genul feminin sau masculin.
Amandoi hotarati ce faceti si cum.

| CravataAlbastra explică (pentru DoarBogdan):

Asa e. pana la urma depinde si de caracterul fiecaruia si ce vrem unu de la altul

| DoarBogdan a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Si ce mai faci tu A? Cum merge treaba? ^_^

| Catrice a răspuns:

Sa te ocupi de facturi,sa speli,gătești,faci curat,faci copii, crești copii, sa mergi la coafor, manichiura, pedichiura, shopping.

| CravataAlbastra explică (pentru Catrice):

Asta deja suna a căsnicie de 20 de ani, nu de relatie intre doi tineri : ))

| Catrice a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Pai cam acolo trebuie sa ducă relatia - la căsniciehee hee

| CravataAlbastra explică (pentru Catrice):

Am inteles, doar ca tu mi ai descris femeia ca sluga... ceea ce in ziua de azi numai exista, sau cel putin nu ar mai trebui.

| Catrice a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Ei na, sunt destule in genul. Fii și tu unahee hee

| CravataAlbastra explică (pentru Catrice):

Sunt destule nu zic ca nu, evident, insa eu nu ma pretez la nivelul ala laughing)

| TLF92 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Se mai intampla, cati nebuni sunt pe site-ul asta laughing) ce mai conteaza unul in plus HAHA

| aumih16 a răspuns:

Nu prea exista! femeia daca vrea calca spala gateste! nu o obliga nimeni! oricum depinde si de barbat adica daca e unul dinasta asa care vrea ca femeia de langa el sa fie doar una cu care sa faca doar sex dragoste asta este! nu ai ce ii face! depinde de barbat de asta zic spun!

| sadrian46 a răspuns (pentru aumih16):

Femeia daca vrea calca spala gateste! nu o obliga nimeni?
Chiar nu? Și dacă nu vrea și nu face, ce se întâmplă? E femeie, dar nevastă nu prea, mai ales în RO. Dacă nu crezi, încearcă și o să vezi.

| CravataAlbastra explică (pentru sadrian46):

In perspectiva ta nevasta egal menajera, bucatareasa, sclava cu alte cuvinte?
Dupa mine lucrurile se împart la 2, de aceea exista 2 oameni intr o relatie, sa faci impreuna lucrurile, atat si cele casnice.

| sadrian46 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Nu este atitudinea mea, ci a majorității românilor pe care îi cunosc eu.

| NotNamed a răspuns:

Sa nu.l inseli, sa il iubești cu adevărat pentru ceea ce e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"obligatii" si " iubire" nu prea-mi suna bine impreuna

| CravataAlbastra explică (pentru anonim_4396):

Mi-am dat seama de nuanța cuvintelor, insa am vrut sa fiu mai pragmatica.

| Jus7t a răspuns:

Obligații? Seamănă mai mult cu relația dintre proxenet și prostituată.
Pune întrebarea corectă.

| UnDiavol a răspuns:

Nici obligații nu ești un obiect și el Poate Găti poate face curat Mai ales dacă te iubește din tot sufletul și inima lui Nu se va gândi niciodată că va trebui să-i anumită obligație față de el dacă te iubește cu adevărat din tot sufletul și inima într-o relație Nu trebuie neapărat să știi să gătești sau să știi să speli rufele sau orice altceva învățați împreună

| CravataAlbastra explică (pentru UnDiavol):

Vorba vine obligatii. Eu ma refeream mai degraba la cum ar decurge o relatie, in ce consta, pentru ca nu am avut niciuna.

| UnDiavol a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Spun ce am trăit prețuiești fiecare clipă fiecare moment viața ta și viața lui Fiți loiali față de unul celuilalt nu vă mințiți niciodată chiar de nu aveți curaj să recunoașteți anumite lucruri față de unul de celălalt fiți sinceri fata de unul de celălalt dacă aveți o problemă rezolvați împreună ajungeți la o concluzie împreună Și orice problemă ați avea Treceți împreună fiți alături unul față de celălalt nu vă necăjiți nu vă supărați bineînțeles uneori poate o să vă spuneți anumite lucruri pe care nu vreți să le spuneți la nervi Dar asta nu înseamnă că trebuie să lăsați să vă Marcheze nu lăsați pe alții să intervin între voi cel mai important e să Prețuiți fiecare secundă fiecare clipă fiecare moment din viața voastră și nu lăsați pe absolut nimeni să intervină între voi absolut niciodată voi sunteți voi ei sunt ei Iubiți vă din tot sufletul vostru și inima voastră pentru tot restul vieții voastre

| TLF92 a răspuns:

Sa ai picioarele mereu deschise

| CravataAlbastra explică (pentru TLF92):

Pe bune? din atatea lucruri importante fix asta conteaza?

| TLF92 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Da ca și ele vor sa ai portofelul plin, nu e logic?

| CravataAlbastra explică (pentru TLF92):

Nu e! Depinde la ce tip de femeie te referi, ce tip de relatie ...sunt mai multe aspecte.

| TLF92 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Era sarcasm cum zicea un prieten bun de al de pe siteul astalaughing)

| CravataAlbastra explică (pentru TLF92):

Imi pare rau pentru tine. esti total pe langa

| Glenky a răspuns:

Sa nu il lasi pentru altul cu masina mai scumpa

| CravataAlbastra explică (pentru Glenky):

Buna gluma : ))
Nu ma intereseaza ce are, ci ceea ce e el.winking

| UnDiavol a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Nu am glumit spun adevărul

| UnDiavol a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Scuze n-am văzut că ai menționat Glenky Îmi cer scuze De deranj viitoare voi fi mai atent