| alexandradlr a întrebat:

Ce părere ați avea dacă iubitul v-ar tot ruga sa faceți oral și anal?

52 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Nicio părere. happy Dacă ești într-o relație în care te simți confortabil și în siguranță, sunteți liberi să încercați orice doriți, atâta timp cât amândoi sunteți de acord și vă dați consimțământul.

N-aș fi de acord cu asta dacă el ar insista, tipa are zice nu și el nu ar ține cont și ar pune presiune pe ea sau ar forța-o. Bineînțeles că nici invers nu ar fi ok.

În rest, nu consider că e rușinos să încerci diverse lucruri în pat cu partenerul tău sau să vă condimentați viața sexuală oricum doriți.

Singura regulă a sexului este consimțământul ambilor parteneri, de preferat adulți. happy În rest, e treaba fiecăruia ce face, ce îi place, ce încearcă și ce fantezii are.

| Violleta2022 a răspuns:

I-as recomanda sa-si caute un barbat si sa se scarpine cu ala, daca tot il mananca in cur.

| Goete a răspuns:

As avea o parere proasta despre mine, ca trebuie sa fiu rugat fara sa imi dau seama de necesitatile lui.
Dar oricum niciodata nu voi acea iubitwinking
Sunt hetero convins
Dar daca iubitul tau crea anal spune-i ca ii gasesti unul laughing

| Jus7t a răspuns (pentru Goete):

"As avea o parere proasta despre mine, ca trebuie sa fiu rugat fara sa imi dau seama de necesitatile lui"

Deci o femeie ar trebui să se simtă rușinata dacă nu își dă seama că iubitul vrea sex anal. thinking interesant.

| Goete a răspuns (pentru Jus7t):

Daca se ajunge la a fi rugat(a),
DA
Oricat de interesant ti se pare, din conversatii gesturi comportament, reiese fara a ajunge sa fii Mereu Rugat(a)

| Jus7t a răspuns (pentru Goete):

Dar are și comunicarea importanța sa, trebuie folosită și ea în destul de multe cazuri.

| Goete a răspuns (pentru Jus7t):

Sunt perfect de acord.
Una este comunicarea - care poate si si subtila la inceput - si alta este monologul de "a ruga in fiecare zi"
Sunt multe lucruri care se subinteleg intr-un cuplu, si probabil trebuie sa si dea pentru ca sa primeasca.
Pe de alta parte daca partenerul/a nu vrea pentru ca are alte principii, nu mi se pare normal nici "rugamintea" asta repetata. Comunicarea ar duce mai degraba la un rezultat, da sau nu.

| anonimuIl a răspuns:

Sex anal cu o femeie faci numai dacă vrea ea.

| Catalin77945 a răspuns:

Daca iti convine, e treaba ta, dar daca nu ti convine, atunci e cam grav ca te obliga sa faci cv ce nu-ti place, sa nu mai spunem ca la anal exista multe riscuri.

| just4ubr2015 a răspuns:

Dai papucii daca te iubea sincer nu te considera curva si sa vrea asemenea aberatii respectati corpul si nu fii obiectul sexual al lui ca mai apoi sa se laude ca tea avut in lista.

| ionur a răspuns:

Nicio femeie adevărată nu ar trebuie sa ajungă sa facă așa ceva. Doar o curva ar face asa ceva. Și doar un jegos de om o scârbă de om ar vrea sai facă soția lui așa ceva sau iubita lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ionur):

Regret sa iti sparg bula in care traiesti dar si "curva" este femeie. Stiu, socant!

| ionur a răspuns (pentru anonim_4396):

Este pentru voi. Nu și pentru mine.

Șocant -_-

| anonim_4396 a răspuns (pentru ionur):

Este bine ca avem si sustinatori LGBTQ pe site, care au impresia ca perceptia lor decide cine este femeie sau barbat, nu un set de cracteristi generale. Diversitatea este buna. Felicitari!

| ionur a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu susțin curvia și curvăreseala.
ce se aseamănă se adună.

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-ti bate capul. Nu merită. N-ai cu cine.

Omul nu a cunoscut în viața lui o femeie dar uite ce teorii puternice are...

| ionur a răspuns (pentru VoidEternal):

Ce se aseamănă se adună curva la curva curvari la curvari.

| VoidEternal a răspuns (pentru ionur):

Ți-am zis direct in față și nu doar o dată că ești bou. Iar despre fetele tale... laughing Una pe săptămână nu? Dar nu vin daca nu îți merge netul, asa-i?

Iar expresia este "Cin' se-aseamana, se-aduna. " Dar înțeleg daca sunt prea multe cratime pentru tine.

| ionur a răspuns (pentru VoidEternal):

Și tu și Avram păcătosul ăla sunteți invidioși și curvari mari. vam mai zis câte gagici am eu nu aveți voi zile.

| ionur a răspuns (pentru VoidEternal):

Luați dovezi și tu și Avram păcătosul.

https://ibb.co/2KRChxp gagica mea suntem câte luni neam despărțit era prea toxica îmi dădea tone de mesaje și ma suna din 5 în 5 minute era bună i-am zis să-și caute un băiat bun eu sunt prea golan și rău pentru ia.

Acuma sunt cu ia fata asta https://ibb.co/9s0MTYc este cuminte da și asta dispare câteodată și nu mai știu pe unde este ma zice ca merge la piață da dracu știe oricum o sai sa ma despart și de asta mi-am găsită alta gagică

https://ibb.co/LhtkJpt
Vrea sa fie cu mine da nu prea cred ca are vreo șansă adică nu știu dacă și asta este toxic cine știe.

| floresdemayo a răspuns (pentru ionur):

Ai respins pe Kim Kardashian, Mia Khalifa si pe Selena Gomez?
Acum vor rămâne nemăritate. ))
.

| floresdemayo a răspuns (pentru ionur):

Stii cine e fata din ultimele tale 5 poze, nu?

| VoidEternal a răspuns (pentru floresdemayo):

Cum sa nu știe. E iubita lui.
Kim, Mia și Selena erau niste poame, dar Zendaya e fată de casă.

I-a recomandat-o direct Spiderman.

| ionur a răspuns (pentru floresdemayo):

Da seamănă cu inima mea.

| Goete a răspuns (pentru ionur):

Nici in lumea animala nu isi ling organele sexuale nu?
Faptul ca tu ai o idee murdara despre asta, nu inseamna ca ai si dreptate. Sunt perechi carora le incanta un 69 de exemplu.
Tu il pierziwinking

| ionur a răspuns (pentru Goete):

Nu știu ce 69 sau ce numere ai tu în capul ăla da eu nu fac așa ceva niciodată.

Cu gura vorbești cu gura mănânci nu faci așa ceva mie mise face scârbă cu adevărat de la asa ceva Dacă tu dai cu gura unde au dat alți cu... treaba ta sa ai poftă. La mine nu există așa ceva și Nici nu va exista vreodată.Și niciun bărbat adevărată nu-și va trata soția ca o curvă. Lasă să pierd eu sa ai tu poftă. Eu asta sunt așa sunt cine nu ma suportă sa fie sănătos și fericit cu adevărat.

| Goete a răspuns (pentru ionur):

Sunt oameni liberi care incearca totul.
Sunt altii limitati, ca tine, care nu incearca nimic nou. Nici nu pot trai senzatii mai tari.

Faptul ca eu ling o **** nu inseamna ca nu mananc cu gura, dar fac mai multe lucruri decat tinewinking

Asta nu inseamna ca tu nu ai dreptate.
AI PERFECTA DREPTATE si traieste-ti viata dupa principiile tale, asa cum noi ceilalti ne-o traim dupa principiile noastre proprii.
Altfel am fi roboti, nu?

| ionur a răspuns (pentru Goete):

Gura ta ce sa zic sa ai poftă dacă asta îți place să faci și asta vrei sa faci și dacă ăla este principiul tău și toată valorea ta si ziceți ca este cava nou sa... prostia și rahatul ăla pe care îl faceți sa aveți poftă bună voi sunteți cei maturi voi știți mai bine ce va place și care va este adevăratul principi si menirea in viață sa aveți poftă.

| Goete a răspuns (pentru ionur):

Mai mult iti murdaresti gura vorbind murdar si judecand pe altii.

In nici un moment nu a fost vorba despre faptul ca asta ar fi toata valoarea mea si cred ca nu esti nici abilitat si nici capabil de a determina valoarea oricarei persoane.
Pe de alta parte suntem liberi sa gandim si sa actuam fiecare dupa cum dorim.

Nu cred ca faptul ca eu fac un trio sau un swing in care e inclus si sexul oral si ne simtim toti bine te prejudica in vreun fel. In afara de faptul ca pierzi senzatii tari, dar asta e decizia ta si o respect.

Consider ca nu mai avem ce discuta pe marginea acestui subiect; fiecare ne-am exprimat bine parerea si eu raman la exprimarea ei si respectul parerii tale

Un salut

| ionur a răspuns (pentru Goete):

Nu știu ce este trio ăla și nici swing ăla treba ta ce bagi în gura și în tine și cu cine ți-o tragi și cine ți-o bagă și cine ți-o trage drogați sau bachetari... si unde ți-o bagă poftă bună speri săte saturi și sate sature cu cine ți-o mai tragi și cine ți-o trage.

| ionur a răspuns:

Puteți sa ma vorbiți pe la spate cât vreți invidioșilor câte gagici am eu n-aveti voi zile de trăit.

Nu latră pisicile când vor câini.

| darrio2007 a răspuns (pentru ionur):

Dar nici cainii nu miaună cand vor pisicile.
Faci față la toate?

| ionur a răspuns (pentru darrio2007):

Mam despărțit de ele erau obsedate și toxice.

| darrio2007 a răspuns (pentru ionur):

Sau a fost valabila zicala „Cand alergi dupa doi iepuri, nu prinzi niciunul?"

| ionur a răspuns (pentru darrio2007):

Doar o data în viata cu adevărat am alergat după cineva și doar o data în viata am iubit și iubesc cu adevărat in continuare pe cineva și am s-o iubesc în continuare orice ar fi atâta timp cât eu știu adevărul și știu ce este totul mine și cine este în inima mea cu adevărat doar ia este inima mea și mereu va rămâne inima mea.

Restul este nimic pentru mine.

| darrio2007 a răspuns (pentru ionur):

Te-am simtit ca ai ceva pe suflet din raspunsurile tale.
Daca tu o iubesti in continuare dar pe ea o doare la savarina de tine, ce faci? Suferi toata viata pentru o himeră? Femei sunt destule. Ai de unde alege.

| ionur a răspuns (pentru darrio2007):

Himeră tu ești. Nu vreau sa vorbesc despre asta o zi buna sa aveți domnule darrio2007.

| darrio2007 a răspuns (pentru ionur):

Asta inseamna himeră. Punctul 1. Nu intelege gresit. Mai informeaza-te.

HIMÉRĂ, himere, s.f. 1. Închipuire fără temei, fantezie irealizabilă; iluzie, fantasmă. 2. Monstru în mitologia antică greacă, închipuit ca un animal cu cap de leu, cu corp de capră și cu coadă de șarpe; p. ext. motiv decorativ reprezentând un astfel de monstru. 3. (Bot.; în sintagma) Himeră de altoire = plantă ale cărei țesuturi sunt diferite din punct de vedere genetic. 4. (Biol.) Organism produs prin fuziunea a doi sau mai mulți zigoți distincți. - Din fr. chimère, it. chimera, lat. Chimaera.

| ionur a răspuns (pentru darrio2007):

Bine

| ionur a răspuns:

-_- bro ce ai făcut

| ionur a răspuns:

-_-

| gogugogugogu a răspuns:

Inseamna ca aveti un iubit defect la cap. Cautati un iubit intreg la cap, care sa aiba normalitatea pe lista de calitati.

| alexandradlr explică:

Nu ma asteptam sa apara atâtea contraziceri pe acest subiect

| Anonimalex6996 a răspuns:

Bună. Dacă asta pățești tu, gandeste te ca el nu ar trebui sa stea sa se roage de tine. Adică, dacă te ar face sa ți dorești ar fi altceva. Dar nu sa se roage în asa fel încât sa te facă sa o faci doar sa nu te mai bata la cap.
Atenție, sexul oral este o parte foarte intima care apropie doua persoane. Ai grija cu cine o faci, mai ales dacă se roagă de tine, sa nu fie genul care doar vrea sa și facă de cap cu tine și atat.
Iar la sexul anal, este un lucru și mai intim, care și eu vreau sa îl practic cu iubita mea, și ea vrea, dar totul trebuie luat foarte, foarte ușor. Tu trebuie sa fi foarte excitata, el foarte răbdător.....sunt mulți pași.
În principiu, nu e ok ca se roagă de tine și te bate la cap.

| farazaharsweet a răspuns:

Dai cu usa in nas si nu te mai uita inapoi

| Supainstant a răspuns:

Ca disclaimer te-as ruga sa iei in considerare ca ai sanse mai mari sa iti raspunda diversi indivizi cu convingeri extreme decat oameni obisnuiti (intrucat cei din prima categorie stau mai mult pe internet si sunt mai vocali).

Eu cred ca ar trebui sa te astepti sa dai din cand in cand de baieti cu dorinte de genul. Vedem tot felul de practici pe un site care incepe cu p... si se termina cu hub. Acolo pare totul frumos si usor. Nu mi se pare deplasat ca partenerul sa iti impartaseasca fanteziile lui, dar trebuie sa inteleaga ca exista diverse riscuri (legate mai ales de anal) si neplaceri care pot sa apara si este alegerea ta daca vrei sau nu sa ti le asumi, cu el sau cu altcineva, acum sau in viitor. Daca ai oferit un raspuns ferm, nu cred ca ar trebui sa insiste. NB nu esti curva orice ai alege sa faci, "gura este pentru mancat" nici macar nu e un argument, persoanele astea isi varsa frustrarile pe aici in asteptarea femeii virgine si complet supuse care sa isi dedice intreaga viata minunii insondabile pe care o reprezinta fiinta lor.

| SȘDIKJAFN a răspuns:

Imediat as realiza actiunea. fara sa ma mai gandesc.