| AmeliaD a întrebat:

Ce parere aveti ca dupa moartea verisorului tau sa te casatoresti cu logodnica lui?

12 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca la everi se practica chestia dar rationamentul e putin antic si merge cam asa. Daca iti moare fratele, verisorul sau ceva apropiat e datoria ta sa ai grija de sotia si copii lui asa ca o iei de nevasta.

In cazul asta nu vad nici o problema nu e ca si cum saraca trebuie sa ramana singura toata viata.

| sierra1 a răspuns:

Cineva trebuia s-o consoleze, nu?

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca poti, intrebarea logica si rationala ar fi : de ce nu? Nu exista absolut nicio piedica. Nici de natura etica, nici morala, nici religioasa si cu atat mai putin cea de natura umana, cea a comunitatii. Multa sanatate!

| AmeliaD explică (pentru corbulalbrosu):

Nu stiu daca din punct de vedere religios este ok.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AmeliaD):

Daca vreo religie ar fi impotriva, acele convingeri religioase nu pot fi ''calificate'' altfel decat... complet imbecile.

| Mosotti a răspuns:

Pai e f okey, ce treaba are, gagica verisorului e o straina, nu are nici o treaba de rudenie cu tine, asa ca ai unda verde daca va placeti si iubiti.

| Mosotti a răspuns:

Argumenteaza-ti raspunsul daca vrei. De ce zici asa? Daca nu poti zice de ce, inseamna ca ai zis cu rautate aiurea.

Si aici era vorba daca un barbat s-ar casatori cu femeia verisorului, nu invers, poate nu ai citit atenta.
Daca moare omu, celalalt nu o tine doliu toata viata, trebuie sa-si refaca viata, si atat timp cat nu e ruda cu cel sau cea cu care vrea sa se casatoreasca, merge orice partener, intelegere sa fie.

Daca varu meu moare sa zicem, femeia lui ramane libera, eu o plac, ea ma place, oricum vine altul si o ia, de ce sa nu o iau eu? Ce legatura de rudenie am eu cu femeia aia? Ca sa nu fie ok sa fac asta? Ca daca era ruda da, nu aveam voie.

| Mosotti a răspuns:

Daca mai folosesti cuvinte insultatoare, s-ar putea sa fi pe lista de suspendati! Faptul ca ai frustrari, probleme nerezolvate cu tine, nu are treaba sa insulti ca si cum asta rezolva ce problema ai. Nu e vb de mine, e vorba de ceilalti ce vad, nu suntem aici in padure.

Eu am zis sa argumentezi daca vrei de ce ai zis ca e tarfa, tu nu ai ce zice si insulti mai departe.

| Andreeush a răspuns:

Nu e nimic rău în asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dpmdv nu prea e moral, contrar spuselor tuturor de aici, din ce vad. Luam toata familia la rand? Eh

| Patronu1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt curios cine urmează. Coming soon

| AmeliaD explică (pentru anonim_4396):

Se practica.