| saresipiper a întrebat:

Ce parere aveti de baietii care la 15 ani vor ca fetele sa faca intocmai cum vad ei in filmele porno, motivand..."alea cum pot"?

Reposted

18 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ce plmm sa facă ala la 15 ani?

| saresipiper explică (pentru whatevernvm):

Tot ce vede pe net, ca doar de aia isi face iubita la 15 ani, nu?!

| RoCkKiD a răspuns:

E la fel cum fetele se asteapta ca ei sa fie romantici si sa le ia tot felul de cadouri ca aia din filme doar ca asteptarea de a fi romantici e mai acceptata social.

Alta chestie care trebuie sa o intelegeti este ca nu e adevarat ca doar baietii vor sa experimenteze in diferite feluri. Problema la noi e ca e 1. fetele sunt invatate sa fie mult mai pudice si 2. Sexul este mereu mult mai riscant de partea femeii decat a barbatului ( posibila sarcina etc) asa ca femeile tind sa fie cele care se gandesc de doua ori si vor sa fie sigure ca isi doresc sa o faca si cat de departe vor sa mearga.

Acum, ideea e simpla, si nu se rezuma la varsta de 15 ani ca e valabila toata viata..toti avem asteptari care se negociaza in cuplu, unele se pot rezolva altele nu.

Problema nu e ca au asteptari, problema e cu modul in care se negociaza intre parteneri si avean in vedere ca multi nu stiu cum se fac copii ma indoiesc ca sunt mai eficienti la rezolvat alte probleme.

PS: si orele de educatie sexuala ar ajuta dar patriarhia nu e de acord.

| Vikaa a răspuns (pentru RoCkKiD):

Lasa,ca poposii isi fac biserici in deal si *** copii acolo, vorba ta, ar ajuta mult orele de educatie sexuala.

| saresipiper explică (pentru RoCkKiD):

Romantismul e reciproc, daca el ofera, ea face la randul ei, nu e ceva imposibil, dar cand vine vorba de sex, aproape niciodata nu e benefic la modul comun, barbatii mereu au orgasm si au pretentii exagerate, pe cand fata daca vrea sa ii faca partenerului ei acelasi lucru, baiatul o ia la fuga. Vezi cand sunt de deschisi la minte abia cand dau de o fata cu fantezii traznite.

| RoCkKiD a răspuns (pentru saresipiper):

A tot stiitor/stiitoare ce esti. happy

Cum stii tu ce fac toti.

| saresipiper explică (pentru RoCkKiD):

Multumesc, asa este. Nu am nici un secret, pur si simplu citesc foarte mult si stau de vorba cu diferiti oameni (care imi spun despre altii, samd)

| RoCkKiD a răspuns (pentru saresipiper):

Asta e prima lectie pe care nu o inveti din carti.

Sarcasmul il inveti din nici o scriere. happy

A doua lectie e ca daca e asa cum te lauzi ar trebui sa stii cat de putin stii nu cat de mult pentru ca inca nu e cazul.

| saresipiper explică (pentru RoCkKiD):

Ti-ai epuizat argumentele patetice si acum incepi cu jignirile? Vad ca se creioneaza un tipar psihologic al userilor aici, cum nu mai aveti ce sa ziceti, nu va retrageti cu demnitate, ci tineti neaparat sa raspundeti, sa aruncati vina pe celalalt.
Ce ai spus tu numai sarcasm nu era, dar te poti uita la replica mea ironica...
Pariez ca nu ai nici bacul luat, la cum pui problemalaughing
Cat despre invatat, tu termina liceul numai ca suntem ani lumina departe unul de celalalt si mie imi place sa stau de vorba numai cu persoane elevate. Asta a fost ultimul tau prilej, mi-ai risipit destul timpul...

| RAY a răspuns:

Ce dumnezeu poti cere unui copil de 15 ani? sunt imaturi la pubertate, dorinta sexuala maxima in creier, se uita la filme porno si vor ce e acolo, ce ai vrea sa fie maturi, buni de insuratoare? se comporta conform varstei lor in mod corespunzător

| saresipiper explică (pentru RAY):

Si crezi ca fetele sunt dispuse sa incerce toate extremele din filmele respective? Cand e vorba sa le bage si scoata lor diferite obiecte stii cum dau inapoi?
E vorba de a te gandi inainte de a veni cu pretentii absurde, copilele acelea poate vor cu totul altceva, un viitor, scoala, etc, apoi tot pustanii raman cu buza umflata ca prietenele lor "rele, egoiste" nu le fac pe plac, desi cand aud ei de fanteziile extreme ale femeilor, dau bir cu fugitii!

| RAY a răspuns (pentru saresipiper):

Vorbim de copii omule, tu ai niste pretenti care nu au logica, faci multe generalizari

| saresipiper explică (pentru RAY):

Ba deloc. Si nu am eu, asta e realitatea. Cat despre pretentii, te invit sa stai de vorba cu ei!

| RAY a răspuns (pentru saresipiper):

Am vorbit, am si facut un mic sondaj, m-am pus si in locul lor, mi-am amintit de mine cand aveam varsta lor

| SG1995 a răspuns:

Adică o tipă la 15 ani face sex pe ideea că așa au văzut în porno? Știi ce e ciudat la ideea ta? Că majoritatea femeilor nu prea folosesc porno, pentru că printre altele ele nu se excită vizual așa mult, cât se excita tactil sau auditiv, de-aia în cazul femeilor, majoritatea fanteziilor sexuale pun de exemplu pe ce simt ele, nu pe cum se simte fizic, și ce vede, citește și tu literatură eroică. Ce relevanță are ce am scris aici cu întrebarea ta de cacao? Simplu înainte s-o arzi înainte cu fetele e curge, gândește-te că alea care o fac la 15, dacă sunt conștiente de riscuri, au idee cu ce se mănâncă sexul au tot dreptul să și -o tragă, și nu, nu cred că majoritatea adolescentelor sunt nimfomane ca să își înceapă viața sexuală că așa au văzut în filme. Concluzia : aberezi in stil mare taică.

| saresipiper explică (pentru SG1995):

N-ai inteles nimic (oare de ce nu ma mir). Cati ani ai, taica? Esti sigur ca ai iesit in ultimii 10 ani din casa?

| saresipiper explică (pentru SG1995):

Exact invers era! Putzoii pretind fetelor ce vad in filme xxx, nu ca ele ar executa in mod tacit ordinele lor, daca ii refuza mai si insista spunand "da alea CUM pot?!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt actori de filme porno. Iubitul tau daca s-ar uita la un film cu violenta crime, impuscaturi, inseamna ca face ca in acel film?