| simplu_5337 a întrebat:

Ce parere aveti de cuplurile in care exista diferenta de varsta(9 ani)ea mai mare ca mine.eu am 20.nu am intrebat ca sunt intr-o dilema si nu stiu ce sa fac ci pur si simplu sa aud ce parere aveti...multumesc funda + vot.mai ales fetele ( domnisoarele, doamnele )ar fi ok pentru voi ca partenerul sa fie mai mic?

Răspuns Câştigător
| clauss a răspuns:

O sa mearga atata timp cat va iubiti si nu va plictisiti unul de celalalt

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant, eu vad o mare diferenta acum la tinerete totul e bine dar te gandesti ca o sa ajunga la batranete si tu inca vei fi mai tanar asa la fizic sa vedem ce mai zici dupa aia, oricum daca o iubesti nu are de ce sa ai scarba.

| gigiro a răspuns:

Ti-am mai raspuns. Ea are probleme (macar de constiinta), nu tu. Daca crezi ca poti sa-i oferi tot ce-si doreste, daca crezi ca poti trece peste diferenta de varsta(cand tu vei avea 30, ea va avea 40), daca vrei ca ea sa fie mama copiilor tai, nu-i nici o problema. Numai ca trebuie sa gandesti si cu inima si cu creierul. E prima femeie din viata ta. Ai mai incercat si cu altele?

| PinkTerror a răspuns:

Uite ce e multi o sa adopte fie pozitia:
1. nu conteaza atat timp cat va iubiti
sau :
2. ba da conteaza gandeste-te cand o sa ai tu 31 ea va avea 40...

eu vreau sa te intreb altceva tu iti vezi viitorul alaturi de ea?
si daca da atunci have fun... in plus se zice ca relatia perfecta dintre un barbat si o femeie este cand diferenta de varsta este de 12 si ceva ani... (cand barbatul e mai mare cu atat cica ) dar in fine.

lasand gluma la o parte e prea devreme de sa te gandesti la casatorie la 20 de ani si asta e mare dezavantaj in a te vedea cu o fata de 29 ca automat ea isi doreste ceva serios... daca chiar crezi ca poti face fata eu iti urez succes si multa bafta.

| ronin33dan a răspuns:

O iubesti? TE iubeste? Ce treaba are TPU cu asta?

BAAAAAAAAaaaaaaaaaa...Desteptarea, iesiti din CUB si privitii toate laturile, este viata voastra! Nu o lasati condusa, nu fiti marionete! Traiti la maxim sa nu va para rau mai tarziu!

Succes!

| MeMyseIf a răspuns:

Ouu...nu, pentru mine categoric NU! Daca eu as avea 29 si iubitul ar avea 20, l-as considera copilul meu, pe bune.Doamne,chiar nu-nteleg femeile astea, chiar nu pot si ele sa-si gaseasca ocupatii si sa se tina cu demnitate pina la sfirsitul vietii.Am auzit cum unele vorbeau intre ele si ziceau ca se simt mai tinere in compania pustilor. Mi se face rau cind aud asa ceva.Eu am avut o relatie cu-n barbat mai mare decit mine chiar cu vreo 11 ani, insa aici e cu totul altceva, arata foarte bine la virsta lui, chiar daca se simtea ca nu e un pusti deacum.Barbatii mai greu"vestejesc" decit femeile si plus la asta barbatul e cel care conduce relatia si aici intrebarea:Cum poti sa te lasi increzuta intr-un copil? Asta cind vine vorba de relatie serioasa.

| reanu a răspuns:

Pai pe moment nu se vede diferenta... dupa 35 se vede,, dar daca e o relarie armonioasa. ce mai conteaza parerea altora?