| Deedee_Diana_1991 a întrebat:

Ce parere aveti de dragostea pe internet? si de cei care se indragostesc online?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Una nu prea buna!
Ce poti iubi? Un monitor si propriile vise?
Sinceritatea si realitatea au mult de suferit de cand a aparut virtualul.
Ii deplang pe toti cei care prefera o tastatura in locul unei maini calde de om si un monitor in locul unei priviri care te poate atinge direct in inima!

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Sunt de acord cu tine, numai că sinceritatea "suferă" din totdeauna - e foarte bolnavă, din păcate. Și nici nu se va face bine vreodată.
Bine - tu știi chestia asta.

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa-i!
Depinde de fiecare dintre noi de cata sinceritate e in stare si cata sinceritate suporta!
Rar o gasesti insa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Mai acum 2-3 zile, vorbeam cu aia mică-a mea, pe mess, și îi povesteam că mi-am făcut 2 prietene noi, la serviciu, Mireasmă și Bogăție.Adică Huong și Quy-Do.Sunt două vietnameze simpatice și nostime. Și-o aud că-mi zice exact așa :
-auzi, nu cumva ai și tu fantezii cu asiaticile...
-nu, dragă, n-am, stai liniștită; eu nu sunt ca toți ceilalți, ai uitat?
-da, te și cred; mai bine recunoaște!
-ți-am spus că n-am, lasă-mă, nu insista.
-bineee, fie ca tine.
-de fapt, să fiu sincer, le-aș lua o tură...
-fu*k you, baby; știam eu; și ce alte fantezii mai ai, mă rog, dacă tot am început?
-nu sunt chiar "fantezii", mai degrabă le-aș spune "planuri de viitor"...
-atunci ce "planuri de viitor" ai perversule?
-mă gândesc s-o invităm odată pe Mireasmă la noi, și să râmână peste noapte...
-never.
-sau o preferi pe Quy?
-ești un obsedat, Wizard, știai asta?
-și ce altceva îți mai place la mine?
-taci! nu credeam că ești așa de bolnav cu capu...
Ok.Deci vezi - prea multă sinceritate strică.
În fine. Ea tot nu și-a făcut pc-ul. În schimb s-a tuns. Și mi-a trimis poză. E foarte frumoasă.
I-am spus-o, dar mi-a răspuns că o vreme nu mai primește complimente de la mine.Cică să-mi păstrez "vrăjelile" pentru "fufele de pe acolo".
Faza nașpa e că mă pregătesc să-i zic diseară despre Norișor.Adică Van.Am cunoscut-o ieri.
Deci acum sunt 3.
Să sperăm...

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, uneori sinceritatea devine de nesuportat, ca acum!
Vad ca nu a observat oferta ta interesanta, mireasma si bogatia fiind dorite in orice casa, la modul general vorbind!
Cu norul, chiar si norisor, nu-s prea de acord nici eu, desi uneori un nor poate face sa se vada soarele ceva mai bine, pe urma!
Cred ca trebuie sa renunti repede la fenomene, pana nu te trezesti ca-ti propune vreun traznet, fulger sau vreun taifun!

12 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Dureroasa. Fara incredere nu are rost, si fara dovezi de iubire.

| Leon a răspuns:

E tot un fel de refugiu virtual ca si in cazul jocurilor, adica te indragostesti sau te regasesti in ceva fictiv, cev pe care nu il ai in viata reala.

| Barbiiiiie a răspuns:

Ce parere sa amthinking Cunosc o prietena care vorbeste de ceva timp cu un baiat pe messhappy le place asa mult sa piarda vremea impreuna si mai noi vor sa se si intalneasca..Depinde deacu nu trebuie sa ai incredere in orice persoane pe internet sunt fel si fel de indivizi in ziua de azihappy.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint rare cazurile dar nimic nu este imposibil. Poate iesii o relatie de toata frumusetea.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil să primești numai răspunsuri "contra". Faza asta cu dragostea pe net, e la fel ca și cu sexul oral - nu prea se grăbește nimeni să recunoască dacă "practică" așa ceva.
Deci eu zic așa : se poate începe ceva aici, dar e complicată toată povestea asta. Oricum, șansele să îți iei țeapă sunt la fel de mari ca și atunci când te combini cu unul "live". Dacă omu are talent, te prostește pe față, și te prinzi prea târziu...
De exemplu eu mă pricep mai bine să aburesc fata direct in față. Pe net nu prea am vrăjeală în mine, dar așa - când o agăț pe bune, îi bag din top tot ce știu mai bine, o seduc, imi ating scopul, și apoi...pa!
E simplu.
Bine - normal nu poți spune că profit de ea, pentru că la sex facem totul jumi-juma.
Înțelegi tu...

| andryandreea a răspuns:

Cool..depinde de persoana

| Deedee_Diana_1991 explică:

Nici eu nu am o parere buna... dar am o amica laughing) care s-a indragostit de unu pe net. nu ai pe cine sa iubesti poate fi atractie fizica atat... dar iubire nu are cum sa fie.greece12 are dreptate in ceea ce a spus de aceea i-am dat si funditza.pana nu te vezi si nu vorbesti nu are rost o relatie trebuie sa fie bazata pe incredere iubire si respect. v-am pupat :*