| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de fetele de cel putin 18 ani care au deja copil? Voi băieții, v-ați face relatie cu o fată ce are copil dintr-o fostă relatie?

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

N-am nicio parere.
NU

| Andreeush a răspuns:

Să vezi o fată până în 18 ani cu copil nu am o părere prea bună.

| OldSoul a răspuns:

Hmm, nu pot spune ca am o parere anume, poate doar ca sunt naive.
Cat despre a-2-a intrebare, depinde, in general, as evita o persoana de acest gen, insa, as accepta si o relatie daca are ceva special persoana respectiva, daca ma poate face sa o admir pentru ceea ce e.

| Sofer a răspuns:

Pai ca parere, presupun ca si-au gasit printul mult visat si din iubire hop un copil si au ramas cu ochii in soare dezamagite.
Sa zic da, depinde ce circumstante. Copilul ala nu e un obstacol in a avea o relatie cu fata asta, daca fata e perfecta cum mi-am dorito din intotdeauna.

| SG1995 a răspuns:

N-am nicio parere.
Depinde, daca copilul are pana in 5 ani nu e ceva wow, dupa e mai dificil sa se creeze o legatura parinte-copil vitreg.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu ma intelege grest dar dupa ce ca viata isi bate joc de fiecare din noi mai trebuie sa te suport atat pe tine cat si fazele tale mai trebuie sa am grija si de copilul tau pe care l-ai facut cu altul acum nu stiu cat timp. Cat de prost ma crezi? daca ai copil nu te ia nimeni absolut nimeni. De luat te-ar lua un prost sau un fraier din asta care e disperat si care ii este frica sa stea singur DAR EU NU sa fie clar.

| Justme1997 a răspuns:

Parca mi-e mila de ele dar ce iti faci cu mana ta e lucru manual

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Animalele isi omoara puii masculului anterior, doar oamenii sunt atât de prosti sa accepte asa ceva.Nu mi-as face. Mai bine mi-as face o relatie cu o prostituata decât una care are copil dupã ea.

| Denisa0954 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te judec pentru ca gândesti asa. Dar totusi, de ce esti prost dacă ai accepta pe cineva care are un copil? Nu e si el o ființă vie? Ti a gresit cu ceva? Adică ti se pare mai moral si mai ok si mai cum vrei tu sa fii cu o prostituată decât cu o femeie care probabil ti ar putea asigura o viață frumoasa si împlinită, care e la locul ei, nu înșeală, nu nimic? Just asking

| anonim_4396 explică (pentru Denisa0954):

Pentru acelasi motiv care nici tu Probabil nu esti de acord sa adoptezi copii, daca ai posibilitatea sa ii faci natural din propriul sânge.
De fapt mi s-ar parea mai moral sa aleg o fatã cuminte si virgina care nu a facut "greseli" considerabile in trecutul ei, pentru care sa lupt sa fim impreuna, nu e corect ca cele care se chinuie sa-si mentina un suflet si disciplina curate sa nu fie alese.

| Denisa0954 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba chiar as adopta un copil, chiar daca pot sa fac. Dar nu despre asta discutam. Adică până la urma dacă poți face un bine, de ce sa nu l faci? Cel mai tare m-a intrigat ca ai spus că ai prefera o prostituată care a luat o pe toate partile se la 100 de bărbați, în loc de o femeie cu un copil, căreia nu i stii trecutul, nu stii nimic despre ea. Si acum; spui ca de fapt ai vrea o fata cuminte fără greseli considerabile. Dar dacă acel copil nu a fost o greșeală de a ei? Inseamna ca o condamni. Oricum, nu stiu cati ani ai, sau cu cate femei ai fost până acum, sau daca ai fost, dar eu ca fata, femeie, iti spun ca nu gândesti ok. sper sa nu te superi, nu am spus nimic cu răutate

| anonim_4396 explică (pentru Denisa0954):

De ce sa nu o fac? Pentru ca nu-mi convine ca unul sa se termine in vaginul ei si eu sa-i cresc copilul. Practic asta face Orice barbat, care face asta si Oricum nu o face pentru ca vai doamne are un suflet bun ci pentru ca nu se uita alte femei la el. sad
De ce as prefera o prostituatã o curwã? Simplu pentru ca aia a facut o grãmadã de sex. Dar nu a fost atât de proasta incât sa nu se protejeze din fericire. Mi s-a crerut o parere, am dat-o.
"Dar dacă acel copil nu a fost o greșeală de a ei? Inseamna ca o condamni. "
Stii când nu a fost o greseala de a ei din punctul meu de vedere? Dacã ea a fost VIOLATA sau iubitul ei este MORT in rest, nu cred cã a fortat-o nimeni sa si-o traga si sa-l aleaga pe idiotul ãla.

| Denisa0954 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi si in vaginul unei prostitituate cati nu si au dat drumul? Te cam contrazici

| anonim_4396 explică (pentru Denisa0954):

Oricum intelegi gresit ceea ce vreau sa insinuez prin raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu as accepta sa cresc copilul altuia. Iar fetei un mesaj gen "ți-a plăcut sa dai din craci, leagănă și taci".

| mihaicelsfant a răspuns:

Nu am nici o parare...
daca te atasezi de ea. de ce nu?

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Eu nu judec ce fac altii cu viata lor. Am la munca o prietena care face facultatea cu copilul de 2 ani in brate si tot reuseste sa faca si munca si facultatea si are si un copil de crescut. Si eu ca fata da. As avea o relatie cu un tip care are copil atat timp cat copilul ala nu imi sta in cale si stie cum sa se comporte.

| llleo a răspuns:

Dacă aș iubi-o, da. Cu siguranță. Doar nu m-aș gândi să stau departe de persoana iubită din pricina faptului că are un copil. În niciun caz.
Spor.

| lorena1gianinak a răspuns:

Nu sunt barabat dar imi permit sa raspund.Nu am neaparat o parere pentru ca e strict problema lor.Sunt persoane care vor copii mai de tineri desi cateodata e bine sa iti traiesti un pic tineretea, mai ales la varsta de 18 ani.))

| teli92 a răspuns:

Da, de ce nu

| jagliua a răspuns:

Nu.
Nu am nimic cu copilul, dar faptul că s-a ajuns într-o astfel de situație denotă faptul că fata respectivă este iresponsabilă și nu îți folosește mintea prea des.