| DoomNEzeu a întrebat:

Ce parere aveti de limbajul trupului aplicat in seductie?

13 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca te referi la folosirea constienta a ce stii despre limbajul trupului pentru a usura seductia, da poate fi o unealta de manipulare. Ceea ce nu are neaparat o semnificatie negativa.

Daca ajungi insa testezi metode de manipulare psihica in dragoste (mergand mai departe spre procedee ce aduc a hipnoza ) inseamna ca nu cauti o emotie frumoasa ci vrei sa iti exerciti in ascuns puterea asupra cuiva. Ori, asta nu poate fi iubire ci mai degraba un soi de viol. Deci depinde de cum folosesti, ce folosesti si in ce situatie. Important e ca amandoi sa stie ce se intampla, sa fie de acord si sa ii faca mai fericiti.

auran
| auran a răspuns:

Pentru cine il cunoaste este ok... dar, poate fi interpretabil...

| Dan a răspuns:

Se vede ca esti nou pe TPU. ro! Succes!

| Irina a răspuns:

Practic sunt gesturi pe care le faci inconstient. citind carti despre acest subiect inveti sa interpretezi gesturile celor din jur, nu sa le faci tu propriu-zis pentru ca oricum sunt naturale.

| Kyky a răspuns:

Ce parere ar trebui sa am? Este un lucru firesc, daca e la o adica. happy La un moment dat, fiecare il folosim, nu-i asa? De foarte multe ori, limbajul trupului exprima ceea ce noi nu indraznim sa spunem cu cuvinte sau chiar ne tradeaza vorbele. tongue

| speranza24 a răspuns:

De multe ori, in multe situatii, nu trebuie sa folosesti cuvintele, pentru ca, corpul vb de la sine, e un lucru firesc si frumos sa poti reusi sa transmiti persoanei care iti este alaturi, ceva doar din priviri, din atingeri si ecc.

| scoaladeseductie a răspuns:

Niste articole tari despre lbj trupului in seductie gasesti aici http://www.scoaladeseductie.ro/tag/limbajul-trupului/

| scoaladeseductie a răspuns:

Cum sa aplici limbajul trupului in seductia femeilor gasesti aici: http://www.scoaladeseductie.ro/tag/limbajul-trupului/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E destul de interesant... exista carti pe tema asta.Si exista si persoane care le citesc (me laughing )

de exemplu, daca o fata te place, se joaca cu parul
daca un baiat place o fata, neintentionat, adopta aceeiasi pozitie a corpului cu a ei

dar nu sunt chiar intotdeauna valabile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce vor femeile de la un barbat de fapt?
Eu am gasit raspunsul foarte clar formulat la un tip Sorin pe site-ul lui.

A facut el un video si a explicat foarte clar ce vor femeile de la un barbat cand le agati.

Recomand: http://www.scoaladeseductie.ro/......lnire.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce vor femeile de la un barbat de fapt?
Eu am gasit raspunsul foarte clar formulat la un tip Sorin pe site-ul lui.

A facut el un video si a explicat foarte clar ce vor femeile de la un barbat cand le agati.

Recomand: http://www.scoaladeseductie.ro/......lnire.html

| amalyutza a răspuns:

Poi parere...atunci cand e. e super.sa zic asabig grin... dar depinde de pers care e langa u...si starea uhee heetongue...