| ReZiSTorr a întrebat:

Ce parere aveti de o relatie in care baiatul este la facultate, are un viitor inainte, 20 de ani, iar fata este de la tara, fara diploma de bacalaureat, muncitoare intr-o fabrica dar totusi cu un suflet bun si foarte iubitoare? Sunt prins in situatia asta si nu stiu ce sa fac, sa aleg o asemenea fata langa mine care cine stii intr-o zi sa fie sotia mea sau nu? Voi ce parere aveti?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa spui ca ii esti superior? Daca mergi pe ideea asta, pierzi din start, cu oricine ai fi. Decat una cu fițe de la oras, care iti mananca ultimul leu, mai bine una de la tara.

| Violleta2022 a răspuns:

In pat cand esti cu nevasta-ta nu-ti trebuie diploma de inginer, ca sa-i dovedesti cat o iubesti sau cat de potent esti!
Dragostea si sentimentele nu trec prin scoli si nici nu depind de diplome, depind de sentimentele sincere ale celor doi.
Eu spun sa nu-ti mai pui asemenea intrebari daca iubesti sincer fata asta, ca nu-i de aruncat la gunoi, fiindca un om bun si care te iubeste si te apreciaza, nu gasesti pe toate drumurile.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca te intrebi asta, este simplu... nu o iubesti big grin
Dar nu este de condamnat, inteleg ca te gandesti la viitorul tau, asa ca alege exact ceea ce vrei TU. Este viata ta si doar TU ai dreptul sa alegi ceva in ea.

Dar gandeste-te, ce inseamna succesul si fericirea pentru tine? Viata este doar una...

| LoveSleep a răspuns:

Ea are cancer sau de ce nu are un viitor înainte?

| ywar a răspuns:

Fata babei si tata mosneagului. O productie Tritza Ferfenita Pictures.
Nu e logic? Suflet bun dar ea locuieste la tara. El s-a dus mai departe, ca e dupa facultati, cum zice Moromete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu aş zice pas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca te supraestimezi. Nici nu ai terminat inca facultatea, dar pui problema ca si cum fata aceea nu e de nasul tau.
Ea poate sa dea bac-ul, poate sa se mute la oras si poate sa isi schimbe locul de munca daca vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui ca este o fata asa buna, atunci poate ar trebui sa te intrebi mai degraba daca ai tu ce cauta langa ea, avand in vedere ca iti pui astfel de intrebari superficiale. Nu prea inteleg care ar fi de fapt problema, din moment ce tu o placi si spui ca este o persoana buna. Mai ales daca isi vede si de munca. Plus de asta, daca si ea isi doreste, o poti oricand sustine in a obtine o calificare, pentru ca nu este niciodata prea tarziu sa inveti ceva. Dar, doar pentru ca tu ai o diploma si urmezi o facultate, asta nu te face automat si superior celor fara studii. Sunt o gramada de oameni cu facultate si profesii foarte bune si desi sunt buni in ceea ce fac pe plan profesional, in multe alte privinte sunt complet limitati si nu isi pot depasi conditia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Văd aici numai răspunsuri de la
Frustrati. Comentează ăștia de parca i ai jignit pe ei. Eu inteleg la te ai referit când ai pus aceasta întrebare. Tu trebuie sa te gândești foarte bine dacă acea fata este pe aceleași linie de plutire ca și tine, dacă consideri ca este destul de evoluată mintal ca Și tine pentru ca in ciuda comentariilor de aici, lucrul asta e foarte important. Fata ori nu a avut posibilitate sa meargă la școala, ori este proasta rău? Ca in ziua de astăzi cam oricine ia bacalaureat-ul. Dacă nu a acut posibilitate sa meargă la școala e cu totul altceva. Poate recupera. Dacă nu este capabilă, iar tu ești un baiat mai deștept și vei avea un viitor mai bun, nu prea ca potriviți. Și aici ma refer la partea de comunicare pentru ca la un momentdat vei simți diferența asta dintre voi. Poate chiar vei simți ca nu ai subiecte comune cu ea. Acum sunteți la început și e dragostea prea mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie e normal ca baiatul sa fie mai bun ca fata. -asta e chiar regula de baza deci Ok

| Mopmop a răspuns:

Cu tot viitorul tau luminos inainte nu stii ce iti este rezervat. Ca sa iti raspund decent la intrebarea ta care nu imi pare decenta: lasa fata in pace. Nu o iubesti. Ca sa fiu sincer nu cred ca te iubesti nici pe tine macar. Studiile tale sunt foarte bune insa nu le folosi ca sa iti arati superioritatea in fata unei posibile partenere...

| AndreeaWTS a răspuns:

Părerea mea e următoarea :
Dacă eu aș fi acea fată, n-aș da doi lei pe tine pentru felul mizerabil în care gândești.
Te-aș trimite instantaneu la origini cu facultățile și cu viitorul tău luminos cu tot.

Dar ai noroc că nu sunt eu.

| FantasyBoy a răspuns:

Cred ca glumesti... daca-ti place de fata aia, fa-ti o relatie cu ea, cum mai poti avea o asemenea dilema? E sanatoasa, e bine-crescuta, se spala, arata acceptabil pentru pretentiile tale, atunci unde e dilema? E proasta de bubuie, e urata, uraste pe cei cu studii superioare, sau care e baiul?

| Perfekt a răspuns:

Mentalitati asemanatoare am vazut la persoane la care nici babele nu ii marita/insoara. Dragostea/iubirea nu tine cont de studii, situatie financiara sau aspect fizic.