| saresipiper a întrebat:

"Ce parere aveti de oamenii care vorbesc mult mai tare decat interlocutorii lor? Chiar si in relatie?
De ce simt nevoia sa urle?"

Repostat

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De cele mai multe ori persoanele care au auzul afectata de o anumita forma de hipoacuzie, au tendinta sa vorbeasca pe un ton ridicat fara sa-si dea seama.

| LPCTSTR a răspuns:

Ori au un membru al familiei cu dificultati de auz si s-au adaptat la conditii, ori ei nu percept tonul inalt al vocii lor, ori nu realizeaza, pur si simplu.

| GouDidodino a răspuns:

Poate are auzul slab, fa o proba, pune pe cineva sa vorbeasca normal apoi să-și acopere urechile iar tu sa asculti si sa observi diferenta

| saresipiper explică:

Nu sunt persoane cu probleme de auz

| mugurelbarosan a răspuns:

Nu isi stapanesc destul de bine emotiile si se lasa coplesiti.