| OpreaSimonaAlina a întrebat:

Ce parere aveti de relatia dintre o fata de 17 ani si un baiat de 15? Mie mi se pare foarte dragut baiatul iar faptul ca e putin mai timid mi se pare si mai dragut (desi nici eu nu sunt cea mai sociabila persoana)...Am facut odata cunostinta, suntem la acelasi liceu si nu stiu daca sa merg sau nu mai departe (sa vorbesc cu el). Ce parere aveti? big grin

5 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Hai sa iti zic cv, tu pui intrebarea asta pentru ca in general fetele au tendinta de a se cupla cu baieti mult mai mari, cv de genul ea 17 el 24, crezand ca acel baiat e mai matura, de fapt ei nu vor decat sa profite sexual de voi si nu numai, pentru ca e mult mai usor pentru ei sa va prosteasca/abureasca, 90% din cuplurile astea nu au succes se cv naspa se intampla, sa nu imi spui ca nu am dreptate...
Concluzia ar fi ca seriozitatea si maturitatea unui baiat nu consta in varsta, mai ales in ziua de azi, unde am cunoscut barbati de 28 de ani care umba cu fete de 15-16 ani doar ca sa le frece, babrati cu nevasta acasa, si mai multe exemple am! Deci maturitatea nu mai consta in anii de viata.
Daca tu crezi ca baiatul asta e matur si cu capul pe umeri te sfatuiesc cu caldura sa mergi mai departe cu el, cu astfel de baieti poti avea o rel de calitate si durata, nu cu vanatori de putzewinking. Funda? happy

| Danysan a răspuns:

Pt tine e oki ca poti sa il joci pe degete-dar cand se va marii sa te ti laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danysan):

De ce să-l joace pe degete? Nu pare piţipoancă d-aia.

| OpreaSimonaAlina explică (pentru anonim_4396):

Mersi, chiar apreziez. Si ai dreptate...nu asta e telul meu. Chiar mi se pare ca e cu capul pe umeri si nu doar un pusti.winking Mersi de sfat. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vârsta nu contează deloc. Dacă ţie chiar îţi place de acel băiat, atunci nu văd care e problema. Oricum e o diferenţă doar de doi ani între voi. Ar trebui să vorbeşti cu el. Baftă