| Pitzipoanca a întrebat:

Ce parere aveti de sexul la prima intalnire?

Răspuns Câştigător
| g30rg3_9729 a răspuns:

Sincer, cred ca depinde de fiecare persoana in parte. Fiecare are parerea lui...eu nu sunt nici pro dar nici contra, depinde de situatiewinking

70 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E interesanta intrebarea ta si-mi place.
Daca exista sex la prima intalnire, sunt 90% sanse ca a doua intalnire sa nu mai aiba loc.
Cu alte cuvinte,vorbim de one night stand si viata merge inainte,dar n-as putea sa fiu vreodata in sufletul si mintea femeii care face lucrul asta.
Ca sa ajungi la sex,de fapt,fie si la sex,nu neaparat la dragoste,ai nevoie de o gradatie a sentimentelor,a emotiilor,de intregul joc al seductiei, patimas si sprintar, joc care a adus impreuna multe perechi!
Daca sari "etape", in ce ar mai consta savoarea unei relatii, a oricarei relatii dintre un barbat si o femeie?
Sexul la prima intalnire e o predare lasa si neonoranta.
Parerea mea.

| Pitzipoanca explică (pentru greece12):

Am pus intrebarea asta pentru ca stiu personal un cuplu, cu vechime de ceva ani (in jur la 5) care asa s-a format: sex la prima intalnire. Se iubesc, toate cele...happy

| greece12 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

O exceptie care confirma regula?
Cred in dragoste la prima vedere, sincer, dar nu sunt de acord cu sexul la prima intalnire, oricat de contradictorii par aceste doua afirmatii!happy

| Azµre a răspuns (pentru greece12):

Totusi thinking as avea un punct de vedere nu stiu daca ai fi de acord cu mine... Daca respectivii sa zicem se cunosteau demult, amici, cum vrei sa le spui, dar totusi sa existe dragoste din ambele parti, cum spui tu o dragoste la prima vedere doar ca nu si-au zis-o / exprimat pana acum thinking si practic nu au fost iubiti, si baiatul o invita pe fata la o intalnire, o cina romantic sa zicem thinking, unde ei isi vorbesc isi pun semtimentele pe tava cum s-ar zicethinking nu crezi ca dupa aceea s=ar putea lasa cu cu sex thinking
Si practic ar fi sex la prima intalnire thinking, si ar putea rezista relatia atata timp cat ei s-au cunoscut in trecut ca amici si s-au placut thinking
Nu stiu e o parere

| greece12 a răspuns (pentru Azµre):

Vezi,sunt cazuri si cazuri, nu neg si tu prezinti aici o varianta din acel 10% pe care l-am lasat ca marja de siguranta, pentru ca nu dezaprob orice prima intalnire care se sfarseste cu sex!
Ar trebui s-o rugam pe @pitipoanca sa puna si o intrebare de genul asta, in ce caz ar fi de acceptat sexul la prima intalnire!
Furiei si navalei unei dragoste la prima vedere nu i-ar rezista nimeni, cunosc si eu perechi care sunt impreuna din prima...noapte!happy
La fel si in cazul spus de tine, gradatia sentimentelor exista cu mult inaintea intalnirii,prima intalnire fiind,de fapt,implinirea tuturor viselor lor ascunse!
Raportat insa, la noptile de club din ziua de azi, cand fetele nu stiu ce vor, iar baietii stiu exact, sexul la prima intalnire se transforma in one night stand...happy

| Azµre a răspuns (pentru greece12):

Exact asta vroiam sa spun acu de one night stand-urile laughing Care nu or sa reziste si nici nu se vor transforma intr-o relatie din senin! In primul rand nu-ti cunosti partenerul/partenera. Recunosc am avut asa zisele "one night stand-uri" de multe ori nu neg, dar majoritatea au fost cu fete pe care le cunosteam si care aveau o slabiciune pentru mine si am fost de acord pentru un lucru si atat nimic mai mult la care am fost de acord amandoi. Dar sa agat in club si sa ma culc cu cineva pe care nu cunosteam nici vorba... daca iti spun ca n-am lasat nici o fata pana la o relatie stabila sa puna gura. N-am vrut si pace. In zilele noastre exact cu asta se incepe de la varste fragede... Sti bancul acela, bine de noi baietii ca am supt pana la 1 an, fata de voi fetele care incepti la 14. Asta e generatia noua trebuie sa o accepta asa cum este, dam sfaturi vor sa inteleaga nu vor iar bine nu avem ce sa le facem.

| greece12 a răspuns (pentru Azµre):

Da,avem acelasi punct de vedere.happy

| Pitzipoanca explică (pentru Azµre):

Foarte adevarat si foarte corect.

| Azµre a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Multumesc

greece12
| greece12 a răspuns:

Tu ce zici, n-oi fi auzit in viata mea, asa-i?
Cam cum ma vezi?straight face

greece12
| greece12 a răspuns:

Ma recunosc de la prima virgula incolo...happy

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Am mai raspuns, cred, la o asa intrebare! Se practica, pentru ca se face economie de timp, amandoi o vor si se protejeaza, e sansa ca, daca sunt multumiti de cum s-a comportat fiecare sa se instituie o relatie, sau se face cu conditia depasirii unui moment mai greu, in care macar unul e trist, parasit, deceptionat si se face "la schimb" = razbunare, se mai face si din curiozitate, plictiseala, grandomanie = el plateste consumatia si apoi vrea sex "in compensatie" echivalenta, etc, etc. Orice ar zice unii, sunt si casnicii care au debutat cu asa ceva!
Evident ca motivele pot fi mult mai multe! Totul e sa se constientizeze corect situatia dinainte, si mai ales tipa sa se astepte sa nu fie satisfacuta, lipsind cunoasterea reciproca a dinamicii sexuale interactive! Cel mai bine este sa se citeasca carti despre relatii si sexualitate, si sa se faca preferabil Petting, cu respectarea foarte stricta
a igienei manuale si locale!

http://www.youtube.com/watch?v=NHTZuGvKTcY

| justfreelove a răspuns:

Ca sa faci sex de la prima intalnire ar trebui sa fie o atractie fizica de nedescris. Ceva de genu :
O vezi, iti place de ea, simti cum incepe sa iti bata inima sa iti sara din piept, deja ai impresia ca nu mai poti sa respiri, ea e tot ce vrei. te duci la ea si o saruti iar pe buzele ei poti sa gusti nectarul de foc al sarutului perfect si vrei ca timpul sa stea in loc pentru ca stii ca ea este tot ce vrei. -> pasiune
Acuma desigur poate sa fie si ceva de genu : hm, m-am distrat de minune; da si eu; vrei sa ne ardem?; OK -> sex din plictiseala

sau poti sa o platesti happy -> disperare

| pwp a răspuns:

Ce parere as putea avea?
O fata nu se respecta pe ea daca face asa ceva.

| Pitzipoanca explică (pentru pwp):

Si pe restul ii respecta? ^___^

| edy132 a răspuns:

Pitipoancele fac sex la prima intalnire? Hai ca asta-i tare, nu o stiam.
Prostia nu are limita, iar tu tii directia.

| Pitzipoanca explică (pentru edy132):

Copilas virgin fara drept de vot. Era o intrebare CONVERSATIONALA. Stii, chestia aia pe care tu n-o poti intretine. Eu tot repet, nickul meu e unul antitetic. Oare de ce esti asa agresiv? Te-a parasit zana de curand? Sau... te-a inselat?

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Astea cu feminitate si masculinitate sunt cretinitati. Nu exista asa ceva... Fiecare individ isi urmareste in mod direct si fara a se abate de la drum, interesul.
Daca te referi la figurile alea tampite (zambete, complimente mincinoase, etc) care fac parte din ritualul de imperechere, te anunt ca si alea sunt o cretinitate pentru ca reprezinta ipocrizie in forma pura (sau prostie, depinde de la caz la caz)

| Pitzipoanca explică (pentru IMC90):

Deceptionat(a)?

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Mai degraba realist. Incerc pe cat pot sa ma detasez de prostime, si sa consider moral si adevarat ceea ce am observat eu, nu ceea ce zice in reviste.

| Pitzipoanca explică (pentru IMC90):

Imi cer scuze, dar nu prea inteleg ce vrei sa spui si nu prea vad legatura dintre raspunsurile tale.

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

M-ai intrebat daca sunt deceptionat. Iar eu ti-am raspuns ce sunt (realist). Daca sunt deceptionat sau nu, asta n-are relevanta. N-ai nevoie de nicio deceptie ca sa intelegi cum functioneaza lucrurilewinking

| Pitzipoanca explică (pentru IMC90):

Imi pari deceptionat de viata. happy. Sunt un om realist, si cu toate astea, din timp in timp, imi acord razagul de a crede in zane. Exista feminitate, masculinitate, "jocul seductiei"...

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Cine traieste cu adevarat in Romania, nu mai crede demult in zanewinking

| Pitzipoanca explică (pentru IMC90):

Uite ca eu vreau sa pastrez o doza minima de inocenta/ingenuitate/credinta in zane... Pentru ca vreau. Si pentru ca pot.

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Eu nu. Am renuntat demult la prosteala, nu imi permit sa mai fiu aberant :->

| Pitzipoanca explică (pentru Pitzipoanca):

Dragul meu. Tu confunzi grav notiunile. GRAV. Nu e vorba de prosteala. E vorba de faptul ca nu vreau sa ajung o curva (figurativ) lipsita de suflet. Poti s-o arzi superior si rece, indiferent si inteligent. Stii care e toata chestia? Ne-o vom lua la fel de la viata. O vei musca la fel de dur ca mine. Poate chiar mai dur. O seara faina sa ai. Nu te mai complica incerc sa intelegi notiuni prea abstracte...

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Dafaq?laughing
Cu ce nea crezi ca vorbesti? majoritatea lucrurilor care par seductive sunt niste minciuni ipocrite. Spre exemplu, 90% din barbati nu cred o iota din ce spun parteneri in pat, iar 10% spun tot ce spun din prostie laughing
Daca nu esti ipocrita nu devii curva nici macar la sensul figurativ. Astea sunt stereotipuri cretine...

| Pitzipoanca explică (pentru IMC90):

Dragutule. Eu nu vorbeam despre chestiile cretine care se spun antecoital. Niiici nu eram in acelasi camp lexical. Tu ai facut o generalizare, asa ca am urmat traiectoria trasata de tine. Nu ma referem DELOC la prostiile alea. Daaaamn. Eu ma refeream la oameni, in general. Si la relatiile interumane, in general.

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

A murit odata cu Elena Ceausescu rolling on the floor
Pana si respectul e fatarnic... Poti sa admiti ca e asa sau poti sa te arzi si sa simti pe propria piele advearulwinking

| doc69 a răspuns:

E binevenit daca amandoi simtit ca doriti asta, altfel nu.

| Diabolique a răspuns:

rolling on the floor Citind răspunsurile la întrebarea asta, cu mintea mea îngustă, la ora 00:00, am înțeles că IMC90 e drăguț.

| J0hn a răspuns:

Normal ca li separe/ni se pare/vi se pare anormal sa o faceti de la prima intalnire. pentru ca sunteti niste lasi si nu puteti sa descoperiti o fata intr-o zi va ia vreo 2 saptamani sa o faceti pe (Copila) sa va "Iubeasca" si dupa sa planga dupa voi sa se sinucida laughing.
Daca te descurci, sti sa faci o fata sa te placa atat de mult incat sa o faci din prima zi pun pariu ca toti ar face-o dar nuuu voi nu ca, daca fata e bolnava. ce ma la voi nu sa inventat prezervativul si instructiunile de folosire?
Buna intrebarea happy

| Pitzipoanca explică (pentru J0hn):

Multumesc de raspuns.happy

| mikilooooooooo a răspuns:

Mi se pare o prostie sincer nu exagerez nu cunostii persoana si cel mai important ( NU STII CE BOALA POATE PURTA [ sa nu aud ca exagerez sau ceva de gen ca asa e ] ) "TU" ca fata daca faci sex la prima intalnire nu te-ai privi ca o usuratica cum te-ar privi si el? i te servesti pe tava din prima dupa numai te cauta. tin minte ca sexul implica si sentimente nu doar contact fizic. Eu daca as avea o prietena si as auzi ca as face asa ceva, un sut in cur si larevedere. si asa de final pentru mine sexul la prima intalnire = nimfomana.

| Pitzipoanca explică (pentru mikilooooooooo):

Mai, dar e foarte greu sa citim. NU AM FACUT. NU AM DE GAND SA FAC. Organizam un mini-sondaj de opinie. Esti extrem de agresiva. Sper ca nu cu mine.

| mikilooooooooo a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Nu m-am adresat ca si cum ai fi facut tu asa ceva, Sunt baiat.

| Pitzipoanca explică (pentru mikilooooooooo):

Aici e si o alta chestie. sunt tipe care se lauda ca pot face sex fara sa se implice. Si sincer, nu cred asta. Nu spun ca fetele sunt niste zane, dar, clar la femei nu exista "just sex". In momentul in care exista "just sex", la rece...din pacate isi cam pierde feminitatea...

| mikilooooooooo a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Se lauda degeaba, atata timp cat te intalnesti cu ala azi si diseara faci sex cu el, deja te poti duce pe centura cu o pancarda pe care scrie GRATIS.

| PinkTerror a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Nu exista femeie care sa faca sex fara sa se implice.

Cele care fac asta (stiu si eu cateva) isi zic mereu ca nu inseamna nimic. dar majoritatea fac asta pentru ca asa se simt apreciate, dorite, etc. si nu stiu altfel cum sa obtina acel sentiment.

Eu unu cred ca pe langa toate materiile astea timpite pe care le predau nenea profesorii ar trebui sa exista si o materie numita cum sa te respecti pe tine.

parerea mea.

Have Fun

| Pitzipoanca explică (pentru mikilooooooooo):

Adica, tu te astepti ca si prostituatele sa nu faca sex din prima? laughing Mda... Gratis. Cred ca tu totusi confunzi putin notiunile.

| madalina_4528 a răspuns:

Pfff eu nu sunt de acord nici cu sarutul la prima intalnire laughing)

| EmaS a răspuns:

Foarte proasta.

| Pitzipoanca explică:

Tin sa mentionez ca nu am facut si nu am de gand sa fac. Era o intrebare pusa din curiozitate happy.

| Pitzipoanca explică:

Imi cer scuze ca nu am precizat mai devreme, ma refeream la cazul in care intre cei doi nu a existat o relatie (de amicitie) anterioara. Si ma refeream la sexul la prima intalnire ca regula. Incep si eu de curand sa deschid urechile la ce se petrece prin cluburi si mi s-a parut socant ca un dans si un cocktail sa fie suficiente pentru a "castiga inima" cuiva.

| Pitzipoanca explică:

laughinglaughing *thumbs up*

| Pitzipoanca explică:

^____^ mersi fratili meu. Respect!

| Pitzipoanca explică:

Exact ce spuneam. Nu te-ai uitat, m-ai cautat si mi-ai cautat intrebarile postate.
De asemenea, esti incoerenta. Sa nu mai mentionez faptul ca atunci cand ramai fara argumente (foarte repede - esti dasteapta de bauni), incepi sa (ma) injuri. Sunt convinsa ca vorbesti asa si acasa - probabil mami tau te alinta asa cum m-ai numit tu in mesaje. Nu imi pasa cine te place. Chiar nu sunt interesata sa te simti tu mai bine.
Referitor la avort - eu sunt sigura ca tu ai facut unul. Nu-mi explic de ce ai fi asa agresiva daca nu ai fi facut.
A fost foarte nedrept sa te legi de fata aia - n-o cunosti. E decizia ei. Stiu cazuri in care s-a folosit prezervativ, s-a folosit corect si tot a ramas insarcinata. As putea continua asa mult timp, pe fiecare mesaj trimis de tine. Dar ma plictisesti. Macar de ai fi originala. dar esti la fel ca oricare alta mahalagioaica - stiu dinainte ce vei spune. O seara faina sa ai.
P.S.: Pacientilor ca tine ar trebui sa le fie refuzata asistenta de specialitate.

| Cosmotel a răspuns:

Nu stiu daca as putea sa o fac cu o persoana din prima asa, pentru care nu am niciun sentiment.dar nu cred ca ar fi ceva rau, fiecare face ce vrea pana la urma. daca oamenii se plac si vor sa se simta bine, de ce sa-i judecam noi?
si nu cred neaparat ca nu va exista si a doua intalnire..sexul e ca un drog si va fi cautat cu siguranta si a doua zi smug

Răspuns utilizator avertizat
| Valentyna290497 a răspuns:

Cea mai mare prostie a unei fete!

| Pitzipoanca explică (pentru Valentyna290497):

Si... e o chestie inteligenta din partea unui barbat?

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Pai, ajungi la prima mea vorba, si anume ''fiecare isi urmareste negresit propriul interes''winking Relatiile interumane sunt bazate 100% pe interes. Chit ca te chem la o bere ca sa nu ne plictisim, si tot avem un INTERES comunwinking
Chit ca te ''combini'' cu X si ''sanchi'' il iubesti, tu de fapt tot o pornire fiziologica iti satisfaci (deci un interes). Dragostea este o modificare a raportului neurotransmitatorilor in creier.

| Pitzipoanca explică (pentru IMC90):

Si respectul ce e?

| MARgOSHA a răspuns:

Cred ca e destul de normal....nui nimic stasnik daca ai o relatie sexuala cu o persoana pe care de loc nu o stii

| CreangaVerde a răspuns:

Preaa tare! da sa folositi protectie.

| NikkiNicoleNikki22 a răspuns:

O proastie!?!¿

| scumpika58 a răspuns:

Este o prostie!

| scumpika58 a răspuns:

Numa panaramele fac asta

| DeadWood a răspuns:

2 puncte de vedere:
1.naspa, nu-i dragoste, curve, bla bla... parerea multora
2. unii vad din alt punct de vedere... o singura viata si trebuie traita din plin. curva esti daca faci pentru bani, dar daca e din placere e nimfomana... tot felul de, denumiri. dar noi baieti care vrem cat mai multe chiar daca unii au "loviri" care ne fac sa zicem ca: Eu vreau numai una". Noi nu avem denumiri. E ok desi multi no sa inteleaga. Atat timp cat e ceea ce te face fericita.happy

| Pitzipoanca explică (pentru DeadWood):

thinking Pt mine, curva poate fi atat baiat, cat si femeie. Curva e mai mult o stare de spirit, care implica foarte multa rautate, lipsa de suflet. Mersi pentru raspuns. ^___^. O zi catifelata.