| Andreiu68 a întrebat:

Ce parere aveti despre asta din partea unei fete (iubita mea).A avut o relatie de 2 ani,ea fiind virgina si pentru ca se certa cu fostul sau iubit a decis sa isi inceapa viata intima cu el, ca poate o sa se opreasca certurile. Cu toate astea tot se certau si s-au despartit. Eu sunt impreuna cu aceasta fata de 4 luni si acum cateva zile mi-a spus asta si ma simt asa, ca a facut o greseala mare si copilareasca, sa o faca cu el sperand ca totul ma fi bine ma simt prost pentru ea, a facut asta pentru ce? Ce parere aveti despre alegerea ei? Eu oarecum o judec ca a facut o prostie mare. Eu am 20 de ani, iar iubita mea 19

Răspuns Apreciat de Editori
| Necunoscut112 a răspuns:

Nu a făcut nicio prostie foarte gravă. Da, a greşit, dar nu există om fără de greşeală. Dacă îţi spunea că a făcut sex dintr-o dragoste super puternică te încălzea cu ceva? De multe ori fetele chiar aleg să spună poveşti din astea triste actualilor iubiți, cu referire la fostele relaţii, tocmai pentru a nu crea frustrare. De cele mai multe ori fetele încep viaţa pentru că vor, indiferent motivul pentru care vor, iar asta ar trebui să nu intereseze pe nimeni altcineva.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Acuma trecutul este trecut, nu avea de unde sa stie ca ala va continua sa fie un porc, si ca te va cunoaste pe tine peste ceva timp si veti fi impreuna.
A fost un copil poate cu minte de copil.A crezut in iubiri nemuritoare si sa inselat, oricui i se poate intampla.
Acuma nu stiu ce ai tu de discutat despre asta, cu ce te incurca si afecteaza.E cu tine, bucurate de relatie si de faptul ca poate cu tine acum se simte mai bine decat cu el si cu faptul ca a fost prima ei iubire.

| sofisis a răspuns:

Fereasca Dumnezeu...tu iti judeci iubita de 19 ani ca nu mai e virgina si ca s-a culcat cu unul cu care a stat 2 ani? Esti diliu din fabrica sau ai devenit ulterior?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Nimeni nu se naste asa laughing

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

E nu...ba cate unii asa se nasc si asa mor.

| Emma30555 a răspuns:

Faptul e consumat, a facut alegerea respectiva deoarece tinea la fostul prieten, in ciuda faptului ca se certau, intr-un final s au despartit si asta este. Nu trebuie sa o judeci daca iti place de ea si va intelegeti

| Necunoscut112 a răspuns:

S-ar putea ca peste ceva timp (luni sau ani), să te vadă şi pe tine şi relaţia voastră ca fiind o greşeală şi o mare prostie. Oamenii trebuie să înveţe să trăiască prezentul. Fără să se gândească că pe viitor vor regreta anumite decizii. Sper că ai înţeles că faptul că ea a făcut sex cu iubitul ei din trecut nu e treaba ta. A facut-o că l-a iubit şi nu si-a dorit să îl piardă, iar asta nu e o mare prostie. Despre asta e vorba in iubire: de sacrificii, compromisuri, decizii nebuneşti, in viziunea unora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A ales asta pentru ca a fost o tensiune sexualã cu el, Ai grija sa nu te Tina pe tine de rezervã.
Nu ii mai oferi de loc atentie, daca nu vrea sa o facã cu tine te desparti, de fapt ar fi chiar ok sa te desparti in acest moment de ea, astfel realizeaza ca ai tupeu sa o faci si sa nu te lasi manipulat de ea. Dupa o astepti sa revina la tine, o s-o facã la un moment dat, atunci profiti de ea. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Prostie mare"? Da, a fost o prostie mare că a ales să fie iubita ta.Că a făcut sex cu fostul ei iubit nu, nu e ceva greșit.