| Catte a întrebat:

Ce parere aveti despre baietii care considera ca doar prin violenta isi pot face dreptate in fata unei fete? happy
Cum comentati comportamentul acestora? Ce urmari credeti ca au aceste reactii? happy

11 răspunsuri:
| Eufourikul a răspuns:

Violenta e o extremitate si ar trebui folosita in cazuri extreme.
Iar daca te referi la violenta asupra femeilor, nu ar trebui sa existe asa cum nu ar trebui nici o femeie sa foloseasca violenta asupra unui barbat!

| h3r a răspuns:

In general cele care au parte de violență sunt femeile suferinde, cu necazuri...și suportă pentru copii. Ei bine, gândește-te. Dacă faci așa unei femei care încă stă lângă jegul de tine, tu mai ești om?
Niște jeguri, niște șobolani infecți toți cei care consideră că „educația" femeii se face cu pumnul...că se mai trezește câte un dobitoc cu ouă care să comenteze.
Urmări? ..la câte au suportat bietele fete, femei... majoritatea au devenit de piatră, ce puteau face mai mult? Iar din păcate pentru celelalte care ajung să aibă probleme psihice și care, devin tot mai sensibile...ei bine, jigodiile le-au ruinat sănătatea, viața.

Acum rămânem pe acest subiect. NU ne întindem la pramatiile care își părăsesc casa și copiii. Alea cu o palmă ar scăpa prea ușor.

| Cristiann25 a răspuns:

Pardon,i-ai numit prea frumos aia nu sunt baieti, sunt carpe! Cum sa lovesti o femeie? Orice ar face nu trebuie lovita. Daca te inseala? Mai bine il bati pe ala dar nici asa ca nu are rost te desparti si gata. Oricum in orice situatie femeia nu trebuie lovita.
Aceste femei care sunt batute ar trebui sa mearga imediat la politie pentru ca se va mai repeta, sa nu le fie frica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mdea,aia sunt javre, poti face o fata si prin vorbe(daca ai minte si creier), dar na din pacate in Romania sunt prea multi prosti... oricum au urmari grave fiindca daca ai un copil cu un asemea om, copilu o sa fie speriat si o sa aiba niste traume.

| sensualus a răspuns:

Pai la asa faza comenturile is tardive. trebuia deja sa dai zona lu nervosu ala care nu te respecta. si mai este o chestie. u have the pussy so u make the roolslaughing) sunt in vremea femdomului ce naiba, fii strong

Răspuns utilizator avertizat
| HaHaGirl a răspuns:

Sunt niste lasi, daca indrazneste sa dea intr-o femeie inseamna ca nu are puterea necesara sa argumenteze un lucru sau cand o femeie ii da replica si numai are cuvinte trebuie sa faca si el ceva si atunci da, astia nu sunt barbati sunt niste intrusi in lumea oamenilor, eu as da o pedeapsa foarte aspra pentru chestia asta, in afara de faptul ca as vrea sa primeasca de 10 ori mai mult decat a dat sa fie supus la multe lucruri grele,rusinoase sa se simta durerea nu o amenda si dupa se duce acasa si o omoara pe aia,cat despre urmari cu siguranta femeia aia nu va putea sa se mai simta in siguranta langa un barbat, si atata timp cat te bate, dar stai langa acel om, tu ca si femeie iti pierzi demnitatea, te lasi calcata la propriu de un retardat

| PsychologistT a răspuns:

Orice ar fi, nu trebuie sa apelam la violenta, nimic nu se rezolva asa.
Ei incearca prin felul asta sa-si exercite dominatia.
Din pacate, sunt nenumarate cazuri de genul in tara noastra. Si mai grav, femeile nu ii parasesc, continua sa stea asa fara sa faca nimic.
Acest gen de barbati, trebuiesc evitati, la prima abatere de genul, sa fugi unde vezi cu ochii.

| AndreeaAnisoara a răspuns:

Acesti baieti nu pot fi numiti oamenii, sunt niste bestii. Nu as sta cu un baiat ca acesta nici daca ar fi ultimul de pe pamant. Cum sa bati o femeie/fata Doamnee! Acesti indivizi nu au la randul lor mame si surori! Daca li s-ar intampla lor asta. Din pacate am auzit tot mai multe cazuri de abuzuri sexuale si batai si asupra copiilor dar mai ales femeilor. Este oribil!

| roxanamariaa a răspuns:

Aia sunt niste oameni de nimic care merita sa ramana singuri!
Cu bataia nu rezolva nimic, arata doar ca sunt niste nimicuri.

| Dasschwein a răspuns:

Niște imbecili,ipocriți,aiuriți,aurolaci,nenorociți! În primul rând o fată nu este un obiect,este ceva frumos,uimitor,atrăgător(tăt ce-i bun,mă înțelegi?) AICI EXCLUDEM curvili dar probabil sunt niște nimfomane alea și nu ar trebui să le judecăm noi! În al doilea rând,NICIODATĂ o femeie nu o să aibă forța necesară să doboare un bărbat,clar! Este neajutorată în fața lui,iar un bărbat prost fiind,țăran,să dea într-o femeie e absurd! În al treilea rând acești bărbați,aceste specimene,nu sunt în stare să se pună cot la cot cu cineva de mărimea lor,forța lor.ei se leagă de femei doar pentru victorie, dar TOȚI ȘTIM că sunt doar niște DOBITOCI, iar victorioși nu sunt deloc.Ei cred însă, trist fiind asta, că femeia trebuie să facă ca ei, dacă nu bătaie. Dacă ei au impresia că femeile sunt slugi să o creadă ei! Avem dreptul la liberă exprimare TOȚI, nu numai femeile..Noi când greșim trebuie să fim bătute, dar ei când greșesc: cum se face că plouă? Nu putem să le facem nimic și atunci toți ei sunt considerați șmecheri:"Am ***-o, am înșelat-o, am lăsat-o și m-am comportat urât" ce super sunt, ce bărbat! Mamă.(ironie).Și nu în ultimul rând EU PERSONAL i-aș decapita..pe fiecare în parte! Persoanele de genul masculin care dau în femei sunt niște P*Z*E! Un bărbat adevărat nu dă niciodată într-o femeie.