| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii din zodia SCORPION?

Răspuns Câştigător
| Spinoasa a răspuns:

Iubitul meu e scorpion.Ne intelegem excelent, iar eu sunt in zodia leu! E adevarat este posesiv, orgolios dar mincinos in niciun caz, depinde de cata atentie ii acorzi si tu, vrea totul sau nimic! Daca tu nu lasi de la tine, el nici atat.Cu toate astea exceleaza in tot ceea ce face.Si sunt niste zodii destul de incapatanate ...Eu consider ca au si zodiile o anumita doza de adevar, dar totusi sa nu ne incredem 100% in ele!

29 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Liviu a răspuns:

Sunt scorpion, ce pot spune...
Las pe alti sa vorbeasca despre zodia mealaughing
Prefer sa pastrez misterul in cazul meubig grin laughing
Cam 80% ce scrie in horoscop despre scorpioni e adevarat, cel putin in sensul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai din experienta stiu ca le place sa detina controlul, vor totul sau nimic si sunt foarte orgoliosi. Take care!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dau un sfat:Nu te incurca cu ei oh go on
Sunt ft posesivi, gelosi, manipulatori si mincinosi.Iti spun asta pentru ca eu am avut o experienta neplacuta cu un scorpion si nu vreau sa mai aud d ei straight face

| Ina93 a răspuns:

Barbatul Scorpion

Daca esti indragostita de un barbat din Scorpion si cuvantul "pasiune" te inspaimanta, pune-ti pantofii de sport si rupe-o la fuga ca si cum te-ar urmari King Kong.

Nu vorbesc doar de pasiunea romantica, desi aceasta e in capul listei. Ma refer si la pasiunea intensa manifestata cand e vorba de politica, munca, prietenie, religie, mancare, rude, copii, haine, viata, moarte si orice alt subiect iti vine in minte. Un astfel de barbat nu e tocmai ce-i trebuie sufletului tau daca iti repugna excesele emotionale. Ia-o la fuga!

Daca l-ai cunoscut recent pe plutonian ai sa spui ca am luat-o razna. Doar e atat de calm si echilibrat! Cum ar putea cineva care are in mod evident atat de mult autocontrol sa fie pasional, si inca periculos de mult? Simplu. Pentru ca acea suprafata calma e doar o cacialma. inauntru, pasiunile lui ard la fel de incandescent ca soba pe care ai pus mana si te-ai fript cand aveai trei sau patru ani si intindeai manutele dupa lucruri interzise. si acest barbat s-ar putea sa-ti fie interzis. Sub comportamentul lui inselator, controlat, el e incins la rosu. Nu pune mana! stii foarte bine cat dureaza sa se vindece o arsura. Dupa aceasta experienta, s-ar putea sa te usture inima luni in sir, poate chiar ani, si trusele de prim ajutor nu-ti vor folosi la nimic. Asigura-te mai intai ca stii incotro te indrepti si cu cine.

Daca zodia ta iti da o fire imuna la foc, din azbest, atunci da-i bataie si joaca-te cu dinamita. S-ar putea sa fii in stare sa tii flacarile sub control si sa te alegi cu un foc la care sa-ti incalzesti inima tot restul vietii. Poate si tu ai aceeasi pasiune in tine. in acest caz, se pune doar problema intensitatii caldurii. daca flacara din tine are termostat, ca sa o poti inchide cand a lui e la maxim, totul e in regula. Sa zicem ca asa stau lucrurile. Fetele care sunt in pericol trebuie sa fi fugit deja la mare distanta. intr-o zi imi vor multumi, dupa ce se vor casatori cu un barbat cumsecade din Balanta sau Rac.

Cat despre voi, femeile care s-au analizat si se considera in siguranta intr-o relatie cu un plutonian, hai sa vedem ce se ascunde in spatele privirii strapungatoare, hipnotice a Scorpionului. Putem fi aproape siguri ca ti-a facut deja o impresie. Fie te-a facut sa crezi ca e copilaros si dragalas, fie ca e rautacios si pasional. Problema e ca nu e nici una, nici alta. Sau, mai bine zis, e amandoua. S-o luam de la capat.

intr-un cuvant, acest barbat e invincibil. Imediat sub rezerva lui inghetata se afla un cazan urias cu aburi fierbinti, care bolboroseste si suiera permanent. Daca ai noroc, el va reusi sa tina bine capacul pe acel cazan toata viata, dar o jignire profunda poata sa-l azvarle cat colo, intr-o explozie stralucitoare. E oarecum fascinant de urmarit, daca nu esti in calea furiei lui distrugatoare. Da-te deoparte daca simti ca e pe cale sa se dezlantuie si nu face nimic ca sa o provoci tu insati.

Te va nauci cu trasaturile lui ingemanate: pasiunea si ratiunea. E maestru in amandoua: intelectul si emotiile il conduc in egala masura. Scorpionul e mai mult decat inteligent. Daca e un specimen foarte evoluat e si profund filosofic, preocupat de misterele existentei si se va apropia foarte mult de aflarea raspunsurilor.

Exista exemplare care pot duce vieti spartane, in camere nemobilate, refuzandu-si orice confort din motive obscure, estetice, dar adevarata natura a semnului e senzuala. in mod normal, Scorpionul se inconjoara cu lux. Va inclina spre excese in alimentatie, droguri, alcool si, mai mult ca sigur, dragoste. Idilele nu l-au speriat niciodata, nu l-au uimit si nici nu l-au luat prin surprindere. Amorul l-a preocupat inca de cand a invatat sa mearga pe bicicleta.

Desigur, e posibil sa fi cunoscut un nativ care arata atat de inocent, are atata farmec tineresc dezarmant si caruia ii lipsesc manierismele seducatoare evidente, incat te-a convins ca chestia cu pasiunea scorpioneasca e mult exagerata. S-ar putea chiar sa aiba pistrui si un sertar plin cu insigne de cercetas, primite pentru buna purtare. Dar ia intreab-o pe sotia lui daca sotul ei e plin de pasiune. Poate ca va reusi sa-si adune suficienta demnitate ca sa-ti raspunda:

"Nu e treaba ta!", dar isi va aminti cu siguranta multe zile umplute cu tiradele lui inflacarate pe tema poluarii, dresarii cainelui, a drogurilor, a parului lung, a metodelor contraceptive si multe nopti de... ma rog, si multe nopti. Acest lucru va fi valabil chiar daca sotul ei arata ca Huckleberry Finn si nu aduce nici pe departe cu King Kong.

Acesti barbati au un temperament exploziv, care poate provoca rani atat de adanci incat sa nu se mai vindece toata viata. Cand Scorpionul isi azvarle coada mortala, intepatura doare ingrozitor. Nu numai ca ii place sa castige, dar el trebuie sa castige. ceva in el moare cand pierde, chiar si in lucruri marunte si totusi, ciudat, dar acest barbat crede si practica fair-play-ul.

Ca si in cazul celorlalte emotii, dezamagirea nu se vede niciodata pe acele trasaturi impietrite, iar reactiile lui sunt controlate cu severitate, inclusiv in domeniul legaturilor amoroase.Barbatii din Scorpion pot avea fie o atitudine oripilata, de predicatori, fata de pacat, ceea ce ii face sa poata deveni lideri religiosi aproape fanatici, fie curiozitatea ii impinge sa patrunde in fiecare coltisor intunecat al misterului firii umane. Uneori, aceste doua atitudini se combina, avand ca rezultat ipocrizia, sau auto-amagirea.

Fiecare nativ este o lege in sine si nu ii pasa deloc ce gandesc altii despre el. I-ar placea sa fie respectat ca fiind un cetatean de baza, un stalp al societatii, dar daca asta sta in calea vreuneia dintre ideile sau scopurile lui, atunci putin ii pasa de acest statut, iar barfitorii n-au decat sa se duca acolo unde domneste zeul Pluto. Nici una dintre deciziile lui majore nu e influentata de opiniile prietenilor, rudelor, vecinilor sau dusmanilor. imi pare rau sa-ti dau vestea asta, dar nici macar tu nu ai nici o influenta.

N-o lua inca la fuga. O asemenea superba multumire de sine si siguranta a scopului poate crea un spirit liber foarte atragator, care nu-si bate mereu capul cu ce spune lumea. Sunt sinceritatea, curajul si integritatea chiar de aruncat pe fereastra? Poate ca in lumea contemporana si-au pierdut putin din lustru, dar curata-le putin de praf si orice expert ti le va evalua ca fiind adevarate si curate.

E o experienta de neuitat sa vezi un Scorpion operand sub norul negru al adversitatilor. in timp ce altii se dau cu capul de pereti, se jeluiesc, bombane, el infloreste in plina forta, scotandu-si la iveala tot curajul lui proverbial. Rareori isi permite sa se lase luat de valul invidiei sau autocompatimirii si nici nu crede ca viata ii datoreaza ceva. iti dai seama cit timp ar pierde cu toate astea? in loc sa se bosumfle, ranit, sau sa se infurie cind il lovesc necazurile, el le infrunta cu capul sus. Le infringe? Desigur! Doar asta a fost nascut sa faca!

Exista un lucru putin cam inspaimintator, care s-ar putea sa-ti ceara sa dai dovada de ceva curaj. Scorpionii adora misterele si nu poate sa dea peste unul fara sa il rezolve in detaliu. Din moment ce misterul eternului feminin e cea mai puternica ofensiva si defensiva a oricarei fete, sa fii dezgolita de acest mister te poate face sa te simti cam vulnerabila. Nu vei mai avea nici un secret cind va incepe sa-ti sondeze mintea cu ochii aceia arzatori si intrebarile patrunzatoare.

Are standarde inalte si nu-si va alege cu usurinta prietenii. Vor trebui sa se ridice la inaltimea standardelor lui. Vorbim aici despre un gen rar si minunat de barbat, care e in stare sa stea la o bere cu alti barbati si sa glumeasca fara perdea, ca un elisabetan autentic, dupa care scoate la iveala acea latura profunda, misterioasa, a firii lui si se transforma intr-un amant tandru si blind. Ce altceva mai vrei de la un barbat? Supunere si tolernata? Detasare si precautie? Nu e cinstit! Doar stiai de la inceput ca aceste calitati ii cam lipsesc!

Uneori poate fi crud, din motivele lui, imposibil de ghicit si s-ar putea chiar sa dea dovada de un umor sadic, atunci cind te descrie prietenilor lui ca fiind grasa, bondoaca, scorpie sau obtuza. Din punctul lui de vedere e o gluma intima, intre voi doi. Zimbeste, chiar daca-ti vine sa mori! Doar ai fost prevenita ca Scorpionul se simte obligat sa-si ascunda motivele, iar aceasta tendinta nu e deloc diluata de iubire. Ba, chiar s-ar putea sa fie intensificata! Doar n-o sa-si expuna adevaratele sentimente in fata intregii lumi, ca un scolar vulnerabil, indragostit lulea... Mai tirziu, cind veti fi singuri, iti va spune ce gindeste cu adevarat.

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

Sunt ok, de fapt sunt foarte OK, au simtul umorului, dar sunt si seriosi, poti sa te bazezi pe iei, si singurul lor defect e ca se cred cam destepti, dar nu poti sa stii poate nu sunt toti la fel.

| raducanumihaela a răspuns:

Draga mea, iti pot spune ca primul meu iubit este scorpion iar eu m-am inteles foarte bine cu el am avut o relatie de 6 luni, dar pe langa toate acestea sa stii ca sunt foarte/extrem de gelosi.

| TheAlphaFemale a răspuns:

P. S. Va rog sa nu-mi dati raspunsuri de pe google

| Adriana a răspuns:

Orgoliosi, razbunatori si nu iarta.

| anabatr a răspuns:

Iubitul meu e scorpion si e un barbat minunat! Cam posesiv.dar e ok. mie imi place zodiacool.ro de aici citesc detalii despre personalitate. happy incearca si tu