| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre dragostea care nu este reciproca? De exemplu intr-o relatie in care numai unul iubeste...sau fara o relatie dar in care unul stie ca este iubit de celalalt.

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Din pacate am trecut si eu prin aceasta problema in care dragostea nu era reciproca.Fostul meu prieten era impreuna cu mine dar nu simtea nimic pentru mine.A stiut sa se prefaca atat de bine incat sa cred ca tine la mine si ca ma iubeste.Erau momente in care luptam si trageam numai pentru relatie ca pe el practic nu il interesa.Si chiar daca se purta asa cu mine practic nu vroiam sa il pierdsad.Si abia dupa un an de relatie mi-a spus ca el de fapt nu simte nimic pentru mine...cum poti sa te simti mai rau de atatwinking. asta a fost ca un mic exemplu despre dragoste care nu este impartasita.
Acum depinde de fiecare in parte.Sunt multi care acepta astfel de situatii chiar se ranesc pe ei insusi.Altii nu acepta asa ceva si prefera sa isi aleaga alt drum fara sa mai suporte durerea pe care o provoaca cel de langa ei.
De aceea este bine sa alegem cu grija persoana de langa noi dar pacat ca inimii nu ii putem porunci si in urma ei noi alegem sa suferimhappy

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu e reciproca nu are nici un rost...si nu se poate numi relatie cand numai unul iubeste

| h3r a răspuns:

O relatie este facuta din doi, el si ea.
O relatie fara iubire reciproca, nu a existat niciodata.
Fie ca esti intr-o relatie sau nu, atunci cand iubesti cu tot sufletul iar aceste sentimente nu iti sunt impartasite, fie ca persoana respectiva este constienta de asta sau nu... tu trebuie sa pleci. Sa accepti, sa lasi, sa eviti si sa... uiti.

| TheBlackAng3l a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa fie iubire la fel
dar o persoana batrana si cu experienta mi-a zis o data: intro relatie unul trebuie sa iubeasca mai mult ca relatia sa mearga, pentru ca aceea persoana va fi cea care isi calca pe orgoliu, care trage de tine cum ar venii...intelegi?