| ingerash_8177 a întrebat:

Ce parere aveti despre educatia sexuala in scoala?

Răspuns Câştigător
| Anndddra a răspuns:

Foarte buna! Macar mai au habar elevii, ca in ziua de azi la 14 ani fac copii. Macar asa stiu la ce riscuri se expun

11 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Ar fi super daca sar face si practica la aceasta materie love struck

| TeoPT a răspuns:

Un lucru foarte folositor pentru tânăra generație. Ar fi foarte bine să fie introdusă.

| Dash a răspuns:

Ar fi inutila...
Elevii le-ar da lectii profesorilor!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Vrem mai putina teorie si mai multa practica tongue happy

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

Mai laughing) ma lime in scoala in fiecare ora se duc si se *** in baie pana vin profesori si ii prind laughing) deci e foarte buna educatia asta pentru uni

| bluebios a răspuns:

Mi se pare foarte ok. Dar daca s-ar face ar trebui sa fie facuta de oameni fara prejudecati care nu incerca sa transforme sexul intr-o sperietoare. Nu sunt de acord ca in educatia sexulala sa se insiste atat de mult asupra BTS-urilor si asupra sarcinilor nedorite. Sexul ar trebui prezentat ca ceva natural si sa nu se insiste atat de mult supra laturilor negative. Atunci cand dam mana cu cineva exista riscul sa contactam anumite boli asta nu inseamna ca trebuie sa purtam manusi de plastic, cand vorbim cu cineva fata in fata exista riscul sa ne contaminam cu un virus gripal pe cale aeriana asta nu inseamna ca trebuie sa iesim din casa numai cu o masca pe fata. Sarcinile nedorite port fi prevenite prin tot felul de metode contraceptive, iar cele mai multe dintre acestea au sanse sa dea gresi mai mici decat sa castigi la loto premiul cel mare.

| Haose a răspuns:

Pai copiii de ce trebuie sa invete despre sex cand ei nu au voie sa faca asta?

| deliam_8720 a răspuns:

Necesara

| Bijou a răspuns:

Cred ca ar fi un lucru bun. Parintii nu prea stau de vorba cu copiii despre lucrurile astea

| ChrisO93 a răspuns:

Ar trebui sa fie obligatorie. Si sa se axeze mult mai mult pe BTS'uri, fac pariu ca 95% din elevii de clasa a 12'a (nu zic a 9'a sau a 10'a) nu stiu ce inseamna o gonoree si cat de usor o contactezi.

| SweetGirl_7975 a răspuns:

Wow!big grin
Ar fi geniallaughing
Mai ales si la practicasmug
Mai putina teorie si mai multa practicalaughing