| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre filmele porno?

Eu cred ca ele creaza o imagine falsa realitatii cand vine vorba de relatiile sexuale si in mod special marimea penisului pe care si-o doresc femeile.
Daca v-ati uitat macar odata ati observat ca tipul e super dotat, ei bine nu toti sunt asa si unii baieti adolescenti se compara cu ce vad pe internet si incep se indoiasca de ei insusi si de marimea penisului lor.
Cred ca filmele porne fie ele vizionata de oameni trecuti de varsta de 18( sa fim sinceri, mai multi sunt cei minori care le vizioenaza) strica perceptia asupra realitatii distrugand incet incet stima de sine, in special la baieti.

Voi ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Am părerea că, judecând astfel, ar trebui să se interzică și filmele artistice, pentru că și astea creează femeilor impresii false despre bărbați, cum că toți arată precum George Clooney, James Bond sau mai știu eu ce sexy star o fi acum la modă, că orice bărbat bine e plin de bani și super potent etc.
Hai să fim serioși - întotdeauna un FILM este clar o ficțiune. Dacă privitorul are altă impresie, nu e vina celui care a făcut filmul, ci a celui care privește, pentru că nu poate discerne realitatea de fantezie. Și asta va să spună că are o problemă. El (ea), nu cel ce face filmele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca marimea conteazawinking Cat despre filmele porno ele trebuie sa excite provirorul ...in niciun caz sa fie esantion reprezentativ pentru viata sexuala a omului de rand.
Cat despre George Clooney ...prefer un Anthony Hopkins un Al Pacino...stiu sunt suspecta de gerontofiliewinking

| kandaraki a răspuns:

Si care e problema ta? cu ce nu esti multumit personal tu?
nu ai parte de sex mititelul? ti se pare lumea nedreapta?
nu ai parte de atentie? esti urat si nimeni nu iese cu tine?
lumea e asa cum e, pornografia a fost si va fi, fiindca se vinde, ceea ce se vinde va exista!

| anonim_4396 explică (pentru kandaraki):

Credeai ca ma vei afecta cu aceste cuvinte?
Sa stii ca am aceeasi parere despre mine! happy

| kandaraki a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe mine ce ma doare te afecteaza pe tine cuvintele?
pai daca ai aceeasi parere despre tine, ce mai intrebi lucruri evidente? pari un prost in fata celor ce citesc ce ai scris tu

| anonim_4396 explică (pentru kandaraki):

Pot sa par oricum, raman in anonimat happy

| alexandru0sorin a răspuns:

Man acele filme strica decat pareceptia celor care nu stiu cum merg lucrurile de aia in opina mea cea mai importanta lucru este sa inveti educatie sexuala cat mai devreme. cum sa faci sex in siguranta, sa te protejezi mereu, cum functioneaza organele genitale si sistemul reproductiv, medii ale marimilor, cat sunt de importante, etc. poti educa si despre cum in pornografie se aleg barbati cu scule cat mai mari si femei ct mai mici si scunde si o lentila care le face sa para de marime normala ca sa creeze iluzia ca barbatul ar aveauo mai mare.

asa poti sa educi oamenii si sa elimini si problemele pe care le cauzeaza pornografia. eu consum cantitati industriale de poronografie dar sunt constient ca ceea ce apare acolo nu e reprezentativ al realitatii si asta nu mia afectat comunicarea cu fetele sau stima de sine etc. pentru ca sunt educat.

| RadioactiveUranium a răspuns:

Ce ai zis tu,spun cam toți specialiștii în psihologie,acestea fiind evident efectele vizionării filmelor de către minori,sincer sa fiu nu am o părere nici bună nici rea, dar nu sunt relaxante nu știu cum să îți spun, mulți le consideră un moment de relaxare, evident în timp ce se uită, masturba dis-de-dimineață.Si aici sunt multe de discutat.Atata timp cat ele nu îți distorsionează viziunea asupra realității nu sunt rele și nici bune.