| AsU_2581 a întrebat:

Ce parere aveti despre GAY da despre LESBIENE?

Răspuns Câştigător
| julieta a răspuns:

Nici buna dar nici rea.atat timp cat nu ma deranjeaza pe mine in mod direct, e ca si cum nu ar exista pentru mine pers de genu.fiecare e liber si stapan pe viata sa, sa faca ceea ce vrea

53 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu am nimic personal cu, in fond fiecare are dreptul sa isi aleaga orientarea sexuala dar nu cred ca as vrea sa vad doi tipi sarutandu-se in parc. Mi-ar pieri tot cheful de plimbaredevil

Abh
| Abh a răspuns:

Acesti oameni au nevoie de ajutor psihiatric. Ce ma intriga, e ca se lauda cu orientarea lor sexuala si se victimizeaza( ex. NAOMI).

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nici o parere, nu stau cu ei in casa.
Ce am observat insa la persoanele gay: sunt mai inteligente, mai sensibile, te pot asculta mai atent si iti pot da un sfat bun. Au gusturi bune la imbracaminte si sunt mult mai faini la distractie.

| Denisa a răspuns:

Pai, mi se par ok, nu am in fond nimic cu ei. Desigur, exista fel de fel de tipuri de oameni, negri, albi, inalti scunzi, etc. Nu pot sa judec persoana doar dupa felul cum arata sau dupa orientarile sexuale. Desigur, nu e foarte "normal" sa fii gay sau lesbi dar daca asta e "chemarea ta" si daca asa te simti mai bine...de ce nu? In fond, conteaza cum te simti tu in pielea ta si nu cum te vad altii. Oamenii din ziua de azi sunt foarte impocriti. Datarita frustarilor lor interioare incearca sa atace pe altii, si normal.pe cine poti ataca mai bine decat pe cineva care nu e ca tine? Am avut o vara care in adolescenta o a fost lesbiana. A avut o copilarie grea, parintii au divortat, tatal ei vitreg o batea, si astfel cand o fata i-a iesit in cale si a "consolat-o" nu a respins-o. Pe cat de grea i-a fost copilaria pe atat adolescenta deoarece timpt de 2 ani cat a fost lesbiana a primit nenumarate batai pana la sange de la mama ei care nu accepta ca fata ei sa fie lesbiana, a fost respinsa de colege si batjocorita de toti cei care candva ii erau alaturi. Pana la urma nu a mai putut suporta batai... a fugit de acasa dar intr-un final s-a despartit de "iubita" ei si a evadat prin munca, muncind din ce in ce mai greu. Acum are inca sechele dupa acel "incident" si sunt sigura ca nu si-a revenit complet chiar daca are iubit.(au trecut in jur de 4-5 ani de atunci). Deci nu condamnati gay si lesbienele pentru ca si ei sunt oameni!

| Victoria a răspuns:

Nu am o parere buna despre ei. E adevarat ca e alegerea lor, insa de ce sa-ti cauti o persoana de acelasi sex cand poti sa-ti cauti una de sex opus? Nu vad farmecul. In plus, este un mare pacat.

| anka a răspuns:

Si ei sunt oameni. Nu imi plac in schimb transsexualii. Daca stii ca societatea te judeca poti sa-ti traiesti viata fara sa urli in gura mare,, hei, eu sunt pe invers"!

| yanny`s a răspuns:

Sunt super ok...ca toti ceilaltismug

| dydy22 a răspuns:

Fratilor lumea s-a creat dintr-un barbat si o femeie nu din gay sau lezbiene. logica ca nu este dat de la dumnezeu asa ceva

| vykkusor a răspuns:

Atat GAY cit si LESBIENELE nu sunt vinovati cu nimic pentru ca sau nascut cu orientatia inversa.Eu nu sunt nici pro, nici contra...Pentru acest lucru nu putem sa-i condamnam la moarte, si ei sunt oameni ca noi si au dreptul la viata chiar daca sunt asa cum sunt.pa

| Sniper a răspuns:

Fiecare cu ale lui. Pe gay cand ii vad ca isi iau limba'n gura imi vine sa vars. La lesbiene ma cam excita :X

| LaMisto a răspuns:

Mmm...cu lesbienele nu am nimic chiar si eu mai zic lumii barfitoare ca sunt lesbiana laughingmai bine lesbinana decat tarfabig grin

| alynutza_4886 a răspuns:

Sunt oameni ca noi.

| betty17 a răspuns:

Imi produc greatabig grin

succes

| gaby_6466 a răspuns:

Buna asu sa stii ca eu am un prieten neamt de 20 de ani care este gay este primul gay care la. m cunoscu si pina la el nu sufeream gay si lesbienele dar acum a cu totul alta parere cel putin prietenul meu e un tip super ok poti vb cu el de toate si e un tip tare calumea si la locul lui, nu stiu daca sunt toti la. pup

| cookie_1240 a răspuns:

Pfff ce intrebare stupida... de parca ar fi niste extraterestrii
lesbienele si gay-ii nu sunt rupti din x-men, dragule
grow up everyone rolling eyes

| Cosmina_2740 a răspuns:

Pareri si pareri...am si eu o intrebare : ce e mai rau?! un tip gay care e director la o firma si nu da la timp salariul, lasand copii nemancati sau un tip care isi asuma responsabilitatea de a o face in alte orificii?! ne lovim de oameni aparent normali care tin copii de mana, stie cineva ca sunt pedofili? normalitatea e vazuta de fiecare din patratica lui, daca nu ne merge bine, e vina cuiva, iar daca noi nu suntem gay cu siguranta e vina lor, iar daca nevasta te insala, tot vina lor e pentru ca.pentru.ca e vina lor! pacat.nu astia ne duc de rapa, ei au fost din totdeauna, erau venerati chiar in diferite culturi. daca stam sa ne gandim nici hetero nu ar trebui sa se sarute in public pentru ca e ca si cum isi impart iubita cu toti prostii care se chiorasc la ei...se pierde toata taina. o zi linistita!

| MoNsTeR a răspuns:

Nu-mi plac homosexualii.imi vine sa borasc cand ii vad ca se mozolesc sau cesh eu ce. da despre lesbibig grin...cand se mozolesc mas baga si eulaughing

| Alexutsa_2737 a răspuns:

Eu nu am nimic cu ei si matusa mea e lesbana si nu am nimic cu ea cum mama il iubeste pe tata asa o iubeste si ea pe partenera ei. Se iubesc asta conteaza! Nu sa se f*ta!

| DarinaLove a răspuns:

Pai nu mi se pare prea corect
adica oamenii, copii sunt produsi din barbat si femeie happy
si normal ar fi barbatul si femeia sa fie
unele fete sunt lesbi si e treaba
si cu gay la fel
si cu bisexual mai bine happy
treaba lor

| Im.GIulee a răspuns:

Sunt si ei oameni, imi dau seama ca se inteleg poate mai bine pentru ca stiu cum simte celalalt, dar oricum nu cumva sa ii vad intr-un loc public, imediat, jap! jap! doua palme laughing

| ElChino a răspuns:

Fiecare avem dreptul sa iubim asa cum vrem! In plus nu conteaza preferintele sexuale

| ElChino a răspuns:

Fratilor nu mai fiti asa de intoleranti fata de comunitatea gay! Daca sunt unii dintre noi sunt niste "mascote" care fac comunitatea de ras... nu inseamna ca toti suntem la fel!
Nu mai aduceti argumentele cu religia pentru ca homosexualitatea nu este un pacat! Nu noi alegem sa fim gay. asa ne-a lasat Dumnezeu!
In plus cei fara de pacat sa arunce cu pietre in mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie la ei acasa. Daca se considera normali, de ce mai fac parade?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara discriminare. E treaba lor si alegerea le apartine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o admiratie pentru sexul opus dar o femeie pare mai interesanta.Am avea multe de discutat si nu cred ca ar ne-am plictisi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uau...ma uit la raspunsurile voastre si ma uit cat sunteti de rasisti. Ce minte incuiata si plina de comunism aveti.(unii).
Uite ca eu cunosc o gramada de persoane gay.
Vrei sa iti zic ceva tare? Ei cunosc cele mai tari femei pe care le-am vazut si am vorbit cu ele.
Era vorba aia tare a lui Mutu.
Traiesc printre voi, dar nu sunt ca voi.
Dupa cum a zis si @zbenguici...au un stil nebunesc de a se distra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata lor ii priveste, asa cum pe mine ma priveste viata mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt bisexual... ce parere pot sa am oare? de femei sunt atras intelectual iar barbati fizic, complicata chestie dar sunt fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe gay nu ii suport, dar lesbienele de ce nu? n-am nimic cu ele, sunt chiar si de acord cu acestea