| ozzyyy a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie intre o fata de 20 ani si un barbat de 35 ani? pe ei personal nu ii deranjeaza deloc varsta si se inteleg foarte bine.dar exista riscul ca oamenii din jur sa nu vada cu ochi buni aceasta relatie? si de ce?

Răspuns Câştigător
| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Nu prea cred ca e vreo problema in cazul asta.Mai aiurea era daca el avea 40-45 si ea 20 adica..winking
Eu zic ca e ok daca el e barbat adevarat si nu-si bate joc de ea.
Daca avea vreo 40-45 era o problema.Ar fi insemnat ca tipul ar avea ceva deviatii de caracter si se ''bucura'' de inocenta fetei.
Pe bune la 20 de ani abia deschizi ochii.Ce stii la 20...
Cum am mai zis, din punctul meu de vedere nu ar fi o asa mare tragedie sa fie impreuna cu diferenta asta.
Daca zici ca se inteleg foarte bine e ok.(apropo se inteleg bine datorita faptului ca tipul are experienta de partea lui happy )

| ozzyyy explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Se inteleg bine adica au ce vorbi...stau zile in sir si vorbesc in continuu.dar nu discutii cu tenta sexuala sau de genul asta.el i-a spus chiar de la inceput fetei ca nu il intereseaza acum partea sexuala.i-a spus...ca sexul se va intampla doar cand va fi fata de acord.pana atunci el nu insista cu absolut nimic.ca e fericit ca a cunoscut-o si ca o place la nebunie happy

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru ozzyyy):

Cum spuneam tipul e versat laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

".Ce stii la 20. " absolut toti sau majoritatea?
De fapt e gresita faza cu experienta. Cum nu absolut toti partenerii sunt similari in viata unei persoane, experienta variaza. Sa spunem ca ai avut o prietena nebuna anul trecut. Anul asta ai o prietena calma. Experienta va fi diferita si ai jigni-o daca tu crezi ca ii stii reactiile si cu ce moneda sa-i platesti bazandu-te pe experienta anterioara. In cele mai multe cazuri, strangi diferite experiente, iti dezvolti caracteristicile personalitatii dar totul va depinde de inteligenta, mediul in care a trait si stilul de viata, nu e varsta factorul alpha.

Decat, daca nu cumva esti un om care se intalneste cu acelasi tip de femei pentru tot restul vietii.

| ozzyyy explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Adica tu crezi ca s-ar preface? dar daca nu o streseaza cu nimic..nu insista cu nimic.asta chiar nu inseamna nimic?

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refeream la toata experienta de viata, nu doar la experienta capatata din relatiile anterioare.Bineinteles ca experienta de viata e relativa functie de mediu, de gradul de adaptare, de genetica, de educatie, etc

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru ozzyyy):

Nu cred ca se preface

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si care ar fi problema?
Cine traieste in casa cu ei, doar ei doi sau si lumea intreaga?
Nu e nici un fel de caz deosebit si daca au maturitatea necesara, lumea va iesi pe locul doi, e viata lor si nimeni nu are motiv sa se amestece.

| mgtow a răspuns:

Lumea critica deoarece e diferenta mare de varsta intre ei, pana la urma sunt majori, fac ce vor indiferent de gura lumii.

| neutrino a răspuns:

Sunt doua generatii diferite.