| zuzu_1842 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care se indragostesc pe internet? Vi se pare ceva anormal in dragostea virtuala?

Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

Mai depinde de la cuplu la cuplu
eu una nu cred in asemenea lucruri...multi se dau k fiind altii si cand te intalnesti cu el/ea ai un soc...si de multe ori nu poti sa ai sentimente pentru cineva pe care nu. l vezi decat o data la saptamana/luna/an, pentru ca abia ajungi sa. l cunosti... una e sa fii cu persoana respectiva fata. n fata, sa vorbiti orice, sa iti fie alaturi sa aiba grija de tine, decat pe mess/chat.cand nu poti vb oricum, iar de aqlo nu. ti poate oferi sprijinul sau, iubirea sa...
dar unii chiar s.au iubit dupa ce s.au vazut...deci cum am spus...depinde de cupluwinking

11 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Este riscant. Nepotul meu s-a indragostit asa, s-a casatorit, nevasta internauta a nascut un copil, nepotul a prins-o in pat cu alt barbat, a divortat, copilul sta la parintii fetei, pur si simplu o telenovela Bacau-Bucuresti. O fi normal, o fi anormal...

| fabiola a răspuns:

Tot ce este posibil sa te poti indragosti de felul cum gandeste, de bunul simt care il are dar ca sa si iubesti, nu poti iubi o himera. Una este sa pui semnul sarutului si alta este sa simti cum te strange in brate! Daca vrei, dupa mine dragostea virtuala este ca un vis, cand te trezesti...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu cred ca exista dragoste si pe netbig grin Am auzit multe persoane care s-au indragostit pe net si imediat dupa acea sau intalnit, au fost impreuna si s-au casatorit.happybig grin

| Linda a răspuns:

Dupa mine poti sa cunosti, faci cunostinta cu o persoana pe net. Dar mai bine te indragostesti de ea dupa ce te intalnesti fata in fata.

| Crisu_8081 a răspuns:

Ma amuza pokemonii astia care au relatii virtuale. Ei chiar cred tot ce-si spun unul altuia? Ei se indragostesc de o imagine, de o idee... dar habar nu au cu cine au de-aface. Mi se pare o prostie! Un smiley care da pupic nu va tine locul unui sarut, messul nu va tine loc comunicarii care ar trebui sa fie fata in fata, iar pozele nu vor reflecta intotdeauna realitatea(poate tipul/tipa are un ochi de sticla si nu-ti dai seama-am fost rea la faza asta!). Indragostiti-va de cineva, nu de ceva!

| dulshe a răspuns:

Nu! Relatiile astea chiar cred ca nu dureaza. E mai nine fata in fata, pentru ca asa il cunosti mai mult, asa pe internet el poate chiar sa te minta in fata si tu ca o prostuta sa crezi.

| sevraj a răspuns:

Nu e nici anormal, nici dragoste virtuala, mi s-a intamplat, am cunoscut o fata pe mess, imi placea cum vorbea, cum se comporta, dupa cateva saptamani, ne-am intalnit, si in aceiasi zi ne-am si combinat big grin dragoste la prima vedere...relatia asta a tinut pana acum 3 zile, am fost primul' baiat(stii la ce ma refer) si banuiesc ca stii cum e... dupa primul' baiat...esti curioasa..."bai, cum o fi cu alt cineva?" si s-a terminat, deci nu e nii una din variantele tale, si nu mereu e cum am spus eu, te-am pupat:*

| eeeeeeeeee a răspuns:

Nu prea cred in iubirile pe net.rar sa intampla ca ce crezi tu despre o persoana cu care comunici "virtual" sa fie si adevarat.nu poti sa cunosti un om asa.parerea mea.

| mya_4475 a răspuns:

Eu mi-am intalnit sotu pe net.si ne intelegem bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred...pentru ca nu conteaza distanta intr-o iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in astfel de povesti